Wraca zima. Będzie sypać, wiać i mrozić

blizzard 1245929 1280

Wraz z nowym rokiem nad Polskę nadciąga zmiana pogody. W najbliższych dniach pojawią się śnieżyce, zawieje i zamiecie śnieżne oraz siarczysty mróz.

Po dłuższym spokoju w pogodzie czas na zmiany i początek nowego roku przywita nas zimową aurą. Początek tygodnia będzie pogodny i przelotnie będzie prószyć śnieg. Temperatury sięgną od -4 do 0°C.

Na mocniejsze uderzenie zimy poczekamy chwilę dłużej, bo od 5 stycznia. Należy spodziewać się głębokiego niżu, który będzie przemieszczać się z Północy Polski na Lubelszczyznę a potem na Białoruś. W dzień będzie nawet -7, – 11°C.

Nocami temperatura spadnie do około -14°C. Po tej fali zimna przyjdzie kilkudniowe ocieplenie nawet do 6°C, ale od 15 stycznia znowu chwyci mróz.

Uwaga!

Wobec bardzo niskich temperatur w niebezpieczeństwie są osoby bezdomne, starsze, mieszkające samotnie lub pomieszkujące w ogródkach działkowych. Dlatego apelujemy o reagowanie.

Jeśli w mroźne dni widzimy osoby mogące cierpieć z powodu zimna, nie przechodźmy obojętnie, ponieważ te osoby są narażone na zamarznięcie. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Najmniej spokojna sytuacja spodziewana jest w środę. W ciągu dnia może spaść 15-20 cm, co w połączeniu z silnym południowo-zachodnim wiatrem (do 60 km/h) może prowadzić do zamieci śnieżnych. W skrócie – paraliż nieunikniony. 🙂