Wpadł z narkotykami podczas kontroli policyjnej

Policja radiowóz kia
Policja radiowóz kia | fot. Dominik Wąsik

Mężczyzna zwrócił uwagę lubartowskich policjantów swoim nerwowym zachowaniem. Podczas kontroli okazało się, że posiada w samochodzie marihuanę i mefedron.

Nerwowe zachowanie mężczyzny

Zdarzenie miało miejsce 7 stycznia br. w godzinach popołudniowych w Sernikach. Podczas patrolu rejonu służbowego policjanci zauważyli stojącego przy samochodzie marki BMW młodego mężczyznę. Sytuacja miała miejsce w rejonie zatoczki autobusowej. Gdy funkcjonariusze podjechali do mężczyzny, 25-latek od samego początku był bardzo zdenerwowany.

Mundurowi sprawdzili tożsamość legitymowanego i dokonali kontroli auta. Podczas sprawdzania samochodu pod siedzeniem kierowcy policjanci ujawnili susz roślinny. Dodatkowo w tym samym miejscu znajdował się drugi woreczek z zawartością białej skrystalizowanej substancji.

25-latek sam oświadczył, że jest to marihuana i mefedron i należą do niego. Badanie testerem to potwierdziło. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i osadzony w lubartowskiej komendzie.

Z zatrzymanej ilości mefedronu i marihuany można by sporządzić blisko po 400 porcji/działek dilerskich tych narkotyków. Samochód został zabezpieczony i odholowany na policyjny parking.

Zobacz także: Ile wynosi „działka” lub „porcja” dilerska? Ile to gram?

Wczoraj 25-latek został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Lubartowie z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd nie przychylił się do wnioskowanego środka.

Już wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie znacznej ilości substancji niedozwolonych, za co grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności — informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.