Wojewoda lubelski zmienił decyzję. Sobotni mecz Motoru z Chełmianką z udziałem kibiców

Kibice będą mogli obejrzeć spotkanie z trybun Areny Lublin | fot. Tomasz Lewtak

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zmienił zdanie ws. zaplanowanego na najbliższy weekend meczu Motoru z Chełmianką. Kibice będą mogli przyjść na stadion.

W środę rano minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Zakażony mężczyzna, który wrócił autobusem z Niemiec, przebywa na oddziale zakaźnym Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Wojewoda lubelski w obawie przed koronawirusem postanowił zareagować i podjął decyzję, że sobotni mecz (7 marca) na szczeblu trzecioligowym: Motoru Lublin z Chełmianką odbędzie się bez udziału publiczności na trybunach. O sprawie poinformował lubelski klub.

„Decyzją Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki sobotni mecz Motoru Lublin z Chełmianką Chełm rozegrany zostanie bez udziału publiczności. Powodem jest potwierdzenie pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Sprzedaż biletów na spotkanie Motoru z Chełmianką została wstrzymana” – czytamy na stronie Motoru Lublin.

Wojewoda zmienił decyzję

W środę późnym wieczorem sytuacja uległa jednak zmianie. Wojewoda zmienił swoje stanowisko.

„Po szczegółowej analizie dodatkowych okoliczności Wojewoda Lubelski Lech Sprawka uchylił swoją decyzję dotyczącą przeprowadzenia imprez sportowych bez udziału publiczności. Bardzo przepraszam wszystkich organizatorów i kibiców za zaistniałą sytuację” – Agnieszka Strzępka, rzeczniczka prasowa wojewody.

Przypomnijmy, że wojewoda Lech Sprawka wydał podobną decyzję dla meczu II ligi Górnik Łęczna – Widzew Łódź (8 marca) oraz meczów III ligi: Hetmana Zamość z Avią Świdnik, Wisły Puławy z Sokołem Sieniawa (wszystkie 7 marca) i Stali Kraśnik z Orlętami Radzyń Podlaski (8 marca). Tu również kibice również zasiądą na trybunach stadionów.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.