Wiemy, ile wyniesie budowa szpitala tymczasowego w Targach Lublin

targi lublin hala
Targi Lublin | fot. Dominik Wąsik

Od poniedziałku na terenie hal wystawienniczych Targów Lublin trwają prace adaptacyjne nad dostosowaniem obiektu do roli szpitala tymczasowego województwa lubelskiego.

O decyzji Ministerstwa Zdrowia poinformował w poniedziałek wojewoda Lubelski Lech Sprawka. – W sobotę 24 października ministerstwo zaakceptował mój wniosek o wydanie polecenia na utworzenie tymczasowego szpitala w Targach Lublin – stwierdził.

Budowa tymczasowego szpitala w Lublinie rozpoczęła się w poniedziałek 26 października, a obiekt ma być gotowy w połowie listopada. Całość zajmie dwie hale wystawiennicze, w których na razie znajdzie się 450 łóżek dla osób chorych na COVID-19, w tym 80 łóżek z respiratorami.

Pozostałe pomieszczenia znajdujące się w Targach Lublin zostaną zaadaptowane na gabinety lekarskie oraz pomieszczenia dla medyków. W sumie w szpitalu tymczasowym znajdzie prace kilkuset medyków. O tym pisaliśmy tutaj: Praca w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin. Potrzeba kilkuset medyków

Koszt budowy szpitala tymczasowego w Lublinie

Wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował w trakcie piątkowej konferencji prasowej, że koszt adaptacji Targów Lublin na warunki szpitala oraz zakup brakującego sprzętu medycznego (nie wliczając sprzętu zapewnionego z Agencji Rezerw Materiałowych) wyniesie ponad 27 mln 680 tys. zł.

Sfinalizowana została także umowa na adaptację Targów Lublin na szpital tymczasowy dla pacjentów z Covid-19, która po zatwierdzeniu przez Ministerstwo Zdrowia zostanie podpisana.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.