Praca w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin. Potrzeba kilkuset medyków

10153131 szpital 900 557
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Przygotowania do otwarcia w Targach Lublin szpitala tymczasowego trwają. Aby prawidłowo działał potrzeba kilkuset pracowników medycznych. Ruszyła rekrutacja medyków.

W każdym z województw ma w najbliższym czasie powstać szpital tymczasowy, przystosowany wyłącznie do opieki nad pacjentami chorymi na Covid-19. W województwie lubelskim ma on zostać utworzony w halach wystawienniczych Targów Lublin. Szpital będzie podzielony na 80 łóżek z respiratorami do intensywnej terapii oraz oddział zakaźny, w którym będzie 400 łóżek.

Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji, która pozwoli stworzenie w tym miejscu szpitala tymczasowego. Dodatkowe łóżka dla chorych na Covid-19 to także konieczność zapewnienia im opieki – zatrudnienie dodatkowego personelu: pielęgniarek, ratowników czy lekarzy.

„Ilość potrzebnego personelu jest obecnie ustalana przez pełnomocników wojewody do spraw medycznych. Na pewno będzie to kilkaset osób białego personelu” – poinformował we wtorek wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Szpital tymczasowy w Targach Lublin zacznie działać wówczas, gdy w innych lecznicach zabraknie miejsc dla chorych na Covid-19. Według założeń, szpital ma być gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów w połowie listopada.

Praca w szpitalu tymczasowym w Lublinie

Wojewoda Lubelski poszukuje osób gotowych do podjęcia pracy w organizowanym w Lublinie szpitalu tymczasowym dla pacjentów chorych na Covid-19. Poszukiwane są przede wszystkim osoby z wykształceniem medycznym i doświadczeniem zawodowym w podmiotach leczniczych systemu ochrony zdrowia.

Jakiej specjalizacji lekarze są poszukiwani?

 • anestezjologii i intensywnej terapii,
 • chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii,
 • medycyny ratunkowej,
 • wszystkich dziedzin chirurgicznych – szczególnie pożądani są lekarze chirurdzy posiadający podstawowe umiejętności obsługi respiratora,
 • neonatologii posiadający umiejętności obsługi respiratora,
 • neurologii,
 • medycyny rodzinnej.

Dodatkowo poszukiwany jest personel pielęgniarski celem udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu:

 • anestezjologii i intensywnej opieki medycznej,
 • chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii,
 • chirurgii,
 • neurologii,
 • medycyny ratunkowej.

Dopóki nie zostanie uruchomiona strona internetowa poświęcona rekrutacji personelu medycznego, chętni powinni swoją chęć zgłosić na adres [email protected]. Została uruchomiona specjalna infolinia dla personelu medycznego, który chciałby podjąć pracę w szpitalu na Targach Lublin. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 81 307 96 90.

Na razie nic nie wiadomo o płacach. Jednak możemy się domyślać, że zgodnie z proponowaną przez PiS nowelizacją niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19, osobom skierowanym do walki z koronawirusem przysługuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości nie niższej niż 200 proc. (dotychczas było to 150 proc.) przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.