Praca w szpitalu tymczasowym w Targach Lublin. Potrzeba kilkuset medyków

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Przygotowania do otwarcia w Targach Lublin szpitala tymczasowego trwają. Aby prawidłowo działał potrzeba kilkuset pracowników medycznych. Ruszyła rekrutacja medyków.

W każdym z województw ma w najbliższym czasie powstać szpital tymczasowy, przystosowany wyłącznie do opieki nad pacjentami chorymi na Covid-19. W województwie lubelskim ma on zostać utworzony w halach wystawienniczych Targów Lublin. Szpital będzie podzielony na 80 łóżek z respiratorami do intensywnej terapii oraz oddział zakaźny, w którym będzie 400 łóżek.

Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji, która pozwoli stworzenie w tym miejscu szpitala tymczasowego. Dodatkowe łóżka dla chorych na Covid-19 to także konieczność zapewnienia im opieki – zatrudnienie dodatkowego personelu: pielęgniarek, ratowników czy lekarzy.

„Ilość potrzebnego personelu jest obecnie ustalana przez pełnomocników wojewody do spraw medycznych. Na pewno będzie to kilkaset osób białego personelu” – poinformował we wtorek wojewoda lubelski Lech Sprawka.

Szpital tymczasowy w Targach Lublin zacznie działać wówczas, gdy w innych lecznicach zabraknie miejsc dla chorych na Covid-19. Według założeń, szpital ma być gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów w połowie listopada.

Praca w szpitalu tymczasowym w Lublinie

Wojewoda Lubelski poszukuje osób gotowych do podjęcia pracy w organizowanym w Lublinie szpitalu tymczasowym dla pacjentów chorych na Covid-19. Poszukiwane są przede wszystkim osoby z wykształceniem medycznym i doświadczeniem zawodowym w podmiotach leczniczych systemu ochrony zdrowia.

Jakiej specjalizacji lekarze są poszukiwani?

 • anestezjologii i intensywnej terapii,
 • chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii,
 • medycyny ratunkowej,
 • wszystkich dziedzin chirurgicznych – szczególnie pożądani są lekarze chirurdzy posiadający podstawowe umiejętności obsługi respiratora,
 • neonatologii posiadający umiejętności obsługi respiratora,
 • neurologii,
 • medycyny rodzinnej.

Dodatkowo poszukiwany jest personel pielęgniarski celem udzielania świadczeń zdrowotnych z zakresu:

 • anestezjologii i intensywnej opieki medycznej,
 • chorób wewnętrznych ze szczególnym uwzględnieniem pneumonologii,
 • chirurgii,
 • neurologii,
 • medycyny ratunkowej.

Dopóki nie zostanie uruchomiona strona internetowa poświęcona rekrutacji personelu medycznego, chętni powinni swoją chęć zgłosić na adres [email protected] Została uruchomiona specjalna infolinia dla personelu medycznego, który chciałby podjąć pracę w szpitalu na Targach Lublin. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 81 307 96 90.

Na razie nic nie wiadomo o płacach. Jednak możemy się domyślać, że zgodnie z proponowaną przez PiS nowelizacją niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19, osobom skierowanym do walki z koronawirusem przysługuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości nie niższej niż 200 proc. (dotychczas było to 150 proc.) przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.