Wielomilionowe straty po pożarze hotelu w Nałęczowie. „Zawieszamy działalność do odwołania”

Pożar hotelu W Krainie Alicji w Nałęczowie
Pożar hotelu W Krainie Alicji w Nałęczowie | fot. KP PSP Puławy

Kilka milionów złotych to szacunkowa wartość strat po sobotnim pożarze hotelu W Krainie Alicji Wellness & Spa w Nałęczowie. Właściciele obiektu poinformowali o zawieszeniu działalności do odwołania. „Czeka nas teraz dużo prac, aby ponownie przyjmować gości”.

Ogromny pożar i wielomilionowe straty

Przypomnijmy, że do pożaru doszło w sobotę (20.05) około godz. 6.40 w hotelu W Krainie Alicji Wellness & Spa przy ul. Kolejowej w Nałęczowie. Pożarem objęte było poddasze budynku. Przebywające w środku osoby ewakuowały się jeszcze przed przybyciem strażaków, żadna z nich nie została poszkodowana.

Zobacz także: Duży pożar hotelu w Nałęczowie. Dym widać z wielu kilometrów. W akcji ponad 20 zastępów straży pożarnej

Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach, st. kpt. Konrad Wójcik, pożar został opanowany po 5 godzinach wymagających działań, natomiast sama akcja trwała ponad 12 godzin. W akcję gaśniczą zaangażowanych było ok. 40 zastępów, w tym ok. 160 strażaków. W akcji dwóch strażaków ochotników zostało poszkodowanych.

Na ten moment nie udało się jeszcze ustalić dokładnej przyczyny pożaru. Z przekazanym nam informacji wynika, że pożar prawdopodobnie pojawił się w pomieszczeniu pralni zlokalizowanym na parterze budynku, po czym przemieścił się na poddasze. Akcji gaśniczej nie ułatwiała instalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu hotelu, która również się spaliła.

Pożar hotelu W Krainie Alicji w Nałęczowie
Pożar hotelu W Krainie Alicji w Nałęczowie | fot. KP PSP Puławy

Trwa również szacowanie wstępnych strat. Strażakom nie udało się ustalić jeszcze dokładnej kwoty, ale jak mówią, „straty będą wielomilionowe”.

„Zawieszamy działalność do odwołania”

Do sprawy odnieśli się również właściciele hotelu, którzy poinformowali o zawieszeniu działalności do odwołania.

„Nasz obiekt uległ spaleniu. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i słowa otuchy. Zawieszamy naszą działalność do odwołania. Czeka nas teraz dużo pracy, aby ponownie przyjmować gości. Wszystkie rezerwacje zostają anulowane. Będziemy się kontaktować ze wszystkimi” – czytamy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.