Wielki pożar targu przy ul. Ruskiej w Lublinie. Wszystkie stoiska spłonęły

Pożar targu przy ul. Ruskiej w Lublinie | fot. czytelniczka Natalia

W poniedziałek przed godz. 23 wybuchł pożar na targu przy ul. Ruskiej w Lublinie. Ogień strawił całe targowisko. Straty oszacowano na 2 miliony złotych.

Informację o pożarze przy ul. Ruskiej strażacy otrzymali w poniedziałek o godz. 22.40. Po dotarciu na miejsce jednostek okazało się, że płoną drewniane pawilony handlowe między ul. Ruską a dworcem PKS. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał i zajmował kolejne stoiska wypełnione towarem.

Łącznie z ogniem walczyło 15 zastępów straży pożarnej, w tym 60 strażaków. Ogień udało się opanować koło północy. Wtedy strażacy dogaszali drewniane pawilony handlowe i tlący się w nich towar.

Czytaj: Pożar targu przy Ruskiej. Oto co zostało z targowiska [WIDEO Z DRONA]

Jak poinformował nas zespół prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, spłonęło całe targowisko o powierzchni około 2,5 tys. metrów kwadratowych. Strażacy na razie nie ustalili przyczyny pożaru. Straty szacowano wstępnie na kwotę 2 milionów złotych, w tym milion złotych pawilony handlowe.

Więcej o szczegółach w kolejnym materiale.

Czytaj także: Targowisko przy ul. Ruskiej w nowej odsłonie. Prace ruszą wiosną

Zdjęcia i nagrania nadesłane przez naszych Czytelników, DZIĘKI!

Pożar targu przy ul. Ruskiej w Lublinie | fot. czytelniczka Alicja
Pożar targu przy ul. Ruskiej w Lublinie | fot. czytelnik Sebastian
Pożar targu przy ul. Ruskiej w Lublinie | fot. czytelnik Jakub

WIDEO

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ciekawe czy osoba odpowiedzialna za te straty pomyślała przez chwilę o ludziach którzy pracowali tam zarabiając na życie.

  2. No to chyba ktoś bardzo się postarał żeby powstał hotel o który jest walka od 2 lat…

  3. Niedługo ma tam powstać nowy dworzec i targowisko, jestem przekonana, że część sprzedawców protestowała przeciwko temu, co musiało się tak skończyć. I od razu widać, że do wschodniej granicy jest stąd bardzo blisko…

  4. Komuś bardzo zależy żeby szybko targ na ruskiej przestał istnieć i żeby w końcu jakże wspaniałe tarasy zamkowe zaczęły przynosić dochody