Targowisko przy ul. Ruskiej w nowej odsłonie. Prace ruszą wiosną

Targowisko przy ul. Ruskiej w nowej odsłonie | fot. UM Lublin

Wiosną rozpoczną się prace mające na celu uporządkowanie terenu do handlowania przy ul. Ruskiej. Ujednolicone zostaną stanowiska handlowe oraz przeprowadzony będzie remont hali Ruska.

Plany budowy nowego targu warzywnego przy ul. Ruskiej sięgają kwietnia 2016 roku. Wtedy ratusz przedstawił plan zagospodarowania wraz wizualizacjami inwestycji. Według deklaracji budowa zielonego rynku miała zakończyć się wiosną 2017 r. Jednak na planach się zakończyło, ponieważ miasto nie miało pieniędzy na tę inwestycję.

I tak w budżecie na 2018 rok inwestycja została uwzględniona. – Szacunkowy koszt budowy hali wraz z podziemnym parkingiem i sanitariatami został określony na poziomie blisko 5 mln zł – mówiła Joanna Bobowska z lubelskiego ratusza.

Podczas czwartkowej konferencji ratusz przedstawił nową koncepcję zielonego targowiska przy ul. Ruskiej. Koncepcja zakłada m.in. malowanie ogrodzenia i miejsc handlowych, remont toalety publicznej i dachu obecnego targowiska, utwardzenie terenu przed halą czy dokończenie nawierzchni z kostki brukowej. – Szacunkowy koszt prac to około 300 tys. zł – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik Prezydenta Miasta Lublin.

– Potrzebujemy kompleksowego uporządkowania terenu Podzamcza. Zanim wspólnie z właścicielem przystąpimy do inwestycji na terenie przylegającym do dworca, chcemy przeprowadzić prace, które zapewnią dogodne warunki dla najemców oraz ich klientów. Poleciłem spółce MKK przygotowanie koncepcji – by zagospodarować ten teren już dziś. Jest to nasza propozycja. Teraz czekamy na uwagi osób prowadzących handel w tym miejscu, by ostatecznie móc rozpocząć prace – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Działania prowadzone w tym roku są kontynuacją podjętych rok wcześniej. Do tej pory powstało nowe ogrodzenie i oświetlenie na targowisku, zainstalowano  monitoring, a wzdłuż metalowych stanowisk handlowych pojawiła się nowa kostka. Tymczasowe prace pochłonęły ok. 100 tys. zł.

Zgodnie z umową, spółka Miejska Korporacja Komunikacyjna będzie zarządzać terenem przy ul. Ruskiej, na którym położone jest targowisko oraz hala Ruska, do 31 grudnia 2019 roku.

Targowisko przy ul. Ruskiej w nowej odsłonie | fot. UM Lublin
Targowisko przy ul. Ruskiej w nowej odsłonie | fot. UM Lublin
Targowisko przy ul. Ruskiej w nowej odsłonie | fot. UM Lublin
Targowisko przy ul. Ruskiej w nowej odsłonie | fot. UM Lublin

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Prowizorki są najtrwalsze. Tam są potrzebne pieniądze na zakup fajerwerków aby ten syf wyleciał w powietrze. Malowanie ogrodzenia? Jakiego ogrodzenia? Remont latryny? Myślę że temat będzie walkowany jeszcze dekadę. Podobnie jak przebudowa al. Raclawickich.

  2. W końcu…. oby tylko ci sprzedawcy nie zrobili syfu z tego znowu…

  3. Wygląda to mizernie. Jasne zadaszenia szybko zabrudzą się. I ogólnie jeśli wprowadzać zmiany i płacić za coś, to po to by wyglądało lepiej. Dlaczego w Lublinie wszystko po najmniejszej linii oporu?