Więcej patroli jutro na drogach. Ogólnopolska akcja wymierzona w nieodpowiedzialnych kierowców

Kontrola drogowa 1
Kontrola drogowa prędkości

W dniu 19 kwietnia Policja przeprowadza ogólnokrajową akcję pod nazwą „Prędkość”, mające na celu egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości przez kierowców. Te działania, o zasięgu międzynarodowym, są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Gdzie spotkamy patrole Policji

Funkcjonariusze będą przeprowadzać kontrole prędkości zarówno w sposób statyczny, jak i dynamiczny, skupiając się zwłaszcza na obszarach, gdzie często występują wypadki drogowe spowodowane nadmierną prędkością. W akcję zaangażowane zostaną także specjalne jednostki policyjne zajmujące się nadzorowaniem prędkości, takie jak grupy SPEED, których głównym celem jest eliminacja niebezpiecznych zachowań na drodze, w tym przekraczanie dozwolonej prędkości.

Policjanci zapowiadają skrupulatne kontrole. Wszystko w imię zwiększonego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Nowe nieoznakowane radiowozy zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie
Nowe nieoznakowane radiowozy zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie | fot. KWP Lublin

Prędkość zabija – Zwolnij!

Jako jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych uznaje się nadmierną prędkość. Dlatego w ramach akcji „Prędkość” policja będzie kontrolować najbardziej newralgiczne odcinki tras, na których często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Zatrzymane do kontroli auto
Policja łęczyńska kontrola drogowa | fot. policja

Noga z gazu

Policja apeluje do wszystkich kierowców, aby przestrzegali limitów prędkości i zachowywali szczególną ostrożność w miejscach, szczególnie niebezpiecznych. Zwolnienie i dostosowanie prędkości, może uratować komuś życie. Pamiętajmy też o takich obszarach jak przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe oraz w okolice skrzyżowań, gdzie pojawiają się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.