Weekendowe pokazy francuskiej komedii „Moja zbrodnia” w kinie CSK

Kino CSK - Moja zbrodnia
Fot. Materiał organizatora

Najnowszy film Francois Ozona to zrealizowana z rozmachem, w gwiazdorskiej obsadzie komedia, jest kolejnym dowodem niezwykłego talentu i wszechstronności mistrza francuskiego kina.

Opis filmu

Luźno inspirowana sztuką Georges’a Berra i Louisa Verneuila „Moja zbrodnia” to hołd Ozona dla złotej ery Hollywood. Historię z lat 30. poprzedniego stulecia francuski reżyser filtruje przez wątki feministyczne, #metoo i problem wpływu mediów na kształtowanie opinii publicznej.

Sprawdź: Wystawa w Centrum Spotkania Kultur Barbary Falender. Przez dotyk

Paryż, lata 30. Madeleine (Nadia Tereszkiewicz) to młoda aspirująca aktorka, bez grosza przy duszy. Kobieta zostaje oskarżona o zamordowanie słynnego producenta, który pod pretekstem zawodowej propozycji próbował ją wykorzystać.

Kiedy wydaje się, że Madeleine stoi na straconej pozycji, z pomocą przychodzi jej przyjaciółka, prawniczka Pauline (Rebecca Marder).

Oparta na podstępie strategia sprawia, że wygrywają batalię sądową. Los Madeleine kompletnie się odmienia. Przebiera w zawodowych propozycjach, jest na ustach całego miasta. Jej sława nie wszystkim jednak się podoba, zwłaszcza zdetronizowanej gwieździe kina niemego Odette Chaumette (Isabelle Huppert).

Zobacz również: Występy największych mistrzów sztuki Nowego Cyrku w Lublinie

reż. François Ozon / Francja 2023 / obsada: Nadia Tereszkiewicz, Rebecca Marder, Dany Boon / 1 h 42 min

4 SIE | PIĄTEK | 19:00
5 SIE | SOBOTA | 19:00
6 SIE | NIEDZIELA | 18:00

Bilety /12-15 zł/: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.