Fundacja Sztukmistrze i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na Europejską Konwencję Żonglerską

Europejska Konwencja Żonglerska
Fot. Materiał organizatora

To największe na świecie i najbardziej prestiżowe wydarzenie środowiska żonglerów amatorów-hobbystów, artystów nowego cyrku i artystów ulicy. Uczestnicy konwencji spotykają się, by wspólnie trenować i bawić się – ale nie zabraknie też wyjątkowych pokazów.

Dziewięciodniowy program artystyczny

Podczas dziewięciodniowego programu artystycznego publiczność będzie miała okazję podziwiać występy największych mistrzów sztuki Nowego Cyrku.

W ramach konwencji odbędzie się wiele wysokiej klasy spektakli (m.in. Duża Kieszeń Sceny), jak chociażby odbywająca się jedynie raz do roku Gala Europejskiej Konwencji Żonglerskiej (Sala Operowa CSK), jak również szereg wydarzeń otwartych – pokazy ogniowe, wielka parada kuglarska, igrzyska żonglerskie (pl. Teatralny CSK), występy uliczne. Wszystkie informacje dotyczące EJC można znaleźć na stronie ejc2023.org

Sprawdź: Blisko 2000 żonglerów i akrobatów z całego świata odwiedzi Lublin

Gala Europejskiej Konwencji Żonglerskiej | Spektakle Galowe

4 i 5 SIE 2023 | 17:00 i 19:00
Sala Operowa CSK

The Show. Najlepsi z najlepszych. Esencja doskonałości. Śmietanka cyrkowego świata. Żonglerka, akrobatyka partnerska i powietrzna, diabolo, ekwilibrystyka – to będzie prawdziwa artystyczna uczta.

Jak każe tradycja Europejskiej Konwencji Żonglerskiej, do samego końca nie zdradzimy nazwisk artystów, którzy wystąpią. Obiecać możemy jedno – będzie warto!

Każdy spektakl prezentuje ten sam program artystyczny:

  • Spektakl Galowy I: Piątek 04.08, 17:00
  • Spektakl Galowy II: Piątek 04.08, 20:00
  • Spektakl Galowy III: Sobota 05.08, 17:00
  • Spektakl Galowy IV: Sobota 05.08, 20:00

Czytaj również: Międzynarodowe święto sztuki cyrkowej w Lublinie

Igrzyska Żonglerskie

5 SIE 2023 | 15:00
Pl. Teatralny

Kto będzie w stanie najdłużej żonglować pięcioma piłkami? Kto wytrzyma najdłużej, stojąc na rękach? Kto zgarnie niemałe kieszonkowe, żonglując trzema monetami?

Takie i mnóstwo innych wyjątkowych dyscyplin będzie można zobaczyć na międzynarodowych Igrzyskach Żonglerskich Europejskiej Konwencji Żonglerskiej.

Uczestnicy konwencji zmierzą się w wymagających, ale i często zabawnych konkurencjach, pokazując swoje niezwykłe umiejętności. Zapraszamy do oglądania – ale i spróbowania swoich sił!

Zobacz również: Wielka Parada Cyrkowa przejdzie ulicami Lublina 5 sierpnia

Wybierasz się na opisane wydarzenia?
Daj znać w komentarzu

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.