Europejska Konwencja Żonglerska w Lublinie już za moment. Dołącz do cyrkowców z całego świata i sprawdź swoje umiejętności!

Olimpiada akrobatyczna przed Aqua Lublin
EJC2017_OLIMPIADA_MONIKA_WOŹNIAK (13)

Europejska Konwencja Żonglerska (EJC) składa się zarówno z cyrkowych spektakli jak i organizowanych przez uczestników warsztatów. Gdy ponad 2000 cyrkowców z niemalże całego świata przyjeżdża do Lublina warto zobaczyć, co potrafią, a nawet samemu spróbować własnych sił. Co się wydarzy między 29 lipca a 6 sierpnia?

pokaz akrobacji na wysokości
EJC2017_GALA_MONIKA_WOŹNIAK (123)

Międzynarodowe święto sztuki cyrkowej w Lublinie

EJC 2023 niebywała okazja do poznania cyrku i artystów z bliska. Europejska Konwencja Żonglerska (EJC) to największe na świecie i najbardziej prestiżowe wydarzenie środowiska żonglerów amatorów-hobbystów, artystów nowego cyrku i artystów ulicy. Lublin stał się gospodarzem 45 edycji tego wydarzenia. To wielkie wyróżnienie dla naszego miasta.

Czytaj też o Carnaval Sztukmistrzów

nocny fire show
EJC2017_fire_Wojcik

Do tej pory gospodarzami Konwencji były m.in. takie miasta jak Londyn, Kopenhaga, Bruksela, Goeteborg, Turyn, Ateny czy Monachium, w Lublinie konwencja odbędzie się po raz trzeci.

Bezpłatne wydarzenia podczas Carnaval Sztukmistrzów

nocny fireshow Lublin
EJC2017_fire_Wojcik_DSCF9469

Darmowe, płatne i wydarzenia specjalne – EJC jest dla wszystkich

EJC to zarówno wydarzenia darmowe i otwarte dla wszystkich, spektakle specjalne jak i możliwość wzięcia udziału w warsztatach i sesjach treningowych organizowanych przez samych cyrkowców na terenie Konwencji.

Akrobacje na rynku
EJC2017_OLIMPIADA_MONIKA_WOŹNIAK

Dla mieszkańców Lublina i regionu przygotowano specjalny bilet lubelski, o którym pisaliśmy tutaj

Kolorowa, żywiołowa parada cyrkowa przejdzie ulicami miasta

Pod koniec konwencji, by pożegnać się z miastem i podziękować jego mieszkańcom ulicami Lublina przejdzie  kolorowa, cyrkowa parada. Wezmą w niej udział wszyscy uczestnicy Konwencji. Spotkamy tutaj osoby reprezentujące kraje z całej Europy, w tym Wielką Brytanię, Niemcy, Francję, Włochy czy Hiszpanię, ale nie tylko. Przyjeżdżają do nas goście z Ameryki Północnej i Południowej, Azji, Afryki, a nawet Australii i Nowej Zelandii.

akrobaci występ zamknięty
Gala_EJC_Magda_Pucek_16

Szczegóły na temat harmonogramu wydarzenia i samej parady znajdziecie tutaj

Dobrze, że takie imprezy w naszym mieście się odbywają? Chodzicie na takie wyjątkowe wydarzenia? Dajcie znać anonimowo w komentarzach poniżej

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.