We wrześniu natrafili na plantację marihuany. Kilka dni temu zatrzymano właścicieli

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich w gminie Zakrzew | fot. Policja Bychawa
Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich w gminie Zakrzew | fot. Policja Bychawa

Blisko sześć miesięcy zajęło kryminalnym na ustalenie właścicieli nielegalnej plantacji marihuany w gminie Zakrzew, którą ujawniono we wrześniu 2020 roku. Na opuszczonym terenie rosło ponad 150 roślin.

Zatrzymani za uprawę konopi indyjskich

Przypomnijmy, że we wrześniu 2020 roku policjanci z Bychawy natrafili na ślad plantacji konopi prowadzonej w zaroślach, na opuszczonym terenie w gminie Zakrzew. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 154 krzaki konopi.

„Z uzyskanej opinii biegłego wynika, że z zabezpieczonych roślin można było przygotować blisko 60 tysięcy porcji dilerskich narkotyku” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Od tego czasu kryminalni z Bychawy prowadzili czynności operacyjne zmierzające do ustalenia i zatrzymania osób związanych z prowadzoną plantacją. Skrupulatne czynności funkcjonariuszy dały swój efekt kilka dni temu.

W ręce policjantów wpadło czterech mężczyzn w wieku od 23 do 32 lat. Mieszkańcy Lublina i gminy Strzyżewice usłyszeli zarzuty prowadzenia uprawy konopi innych niż włókniste, która mogła dostarczyć znacznych ilości narkotyków.

Wszyscy podejrzani na wniosek policjantów i prokuratora zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 8 lat więzienia.

ZOBACZY TAKŻE:
Ile wynosi „działka” lub „porcja” dilerska według prawa? Mamy odpowiedź!

Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich w gminie Zakrzew | fot. Policja Bychawa
Zlikwidowana plantacja konopi indyjskich w gminie Zakrzew | fot. Policja Bychawa

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ile to jest jedna porcja dilerską ? Jeden gram a może pięć a może dwie setne grama ? Tacy specjaliści którzy mówią o porcjach dilerskich to chyba nie mają pojęcia o konopiach i marihuanie sporo wody w Wiśle upłynie zanim ludzie się wyedukują na temat konopi i tego co można uzyskać z tej jak że pożytecznej rośliny no ale