Wcześniej w budynku mieścił się Instytut Psychologii UMCS. W zabytkowym pałacu powstanie hotel

Nowy właściciel zabytkowego pałacu UMCS otworzy tu hotel
Nowy właściciel zabytkowego pałacu UMCS otworzy tu hotel | fot. Dominik Wąsik

Firma Immobilia Polska II kupiła Pałac Gubernialny, zabytkowy budynek mieszczący się przy Placu Litewskim w Lublinie. Wcześniej działał tu Instytut Psychologii UMCS, teraz budynek zmieni swoje przeznaczenie. Właściciel planuje otworzyć tu hotel.

Hotel w Pałacu Gubernialnym

Zabytkowy pałac położony jest w centrum Lublina, przy Placu Litewskim. Obiekt wzniesiono z przeznaczeniem na siedzibę Rządu Gubernialnego. Po 1918 roku w budynku mieściła się dyrekcja Okręgu II Korpusu Wojska Polskiego, w czasie II wojny światowej gmach zajmowały niemieckie władze wojskowe; po wojnie został przekazany Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej. Obiekt do 2019 r. przeznaczony był na cele dydaktyczno-naukowe Wydziału Psychologii UMCS.

Decyzję o sprzedaży zabytkowego pałacu władze UMCS podjęły w 2018 r. Początkowo uczelnia miała problem ze znalezieniem kupca na nieruchomość, bo nie było chętnych. Wtedy podjęto decyzję o zaproszeniu potencjalnych kupców do negocjacji. Pod koniec czerwca 2019 r. uczelnia spisała akt notarialny sprzedaży nieruchomości położonej przy Placu Litewskim 5. Nabywcą był podmiot prywatny. Budynek został sprzedany za 9,9 mln zł.

W ostatnim czasie zabytkowy pałac został zakupiony przez lubelskiego dewelopera, spółkę Immobilia. Firma poinformowała, że tak wyjątkowy pałac zasługuje na nowe życie, dlatego dołoży wszelkich starań, aby przywrócić mu dawny blask z zachowaniem pierwotnego stylu. Po gruntownym remoncie budynek będzie gotowy na pełnienie funkcji hotelu.

Postanowiliśmy zwrócić się do firmy o przekazanie informacji na temat planowanej inwestycji.

„Aktualnie jesteśmy na etapie projektowania i konsultacji, jest jeszcze zbyt wcześnie na przekazywanie szczegółów” – mówi Agata Zabłocka z firmy Immobilia Polska.

W Pałacu Gubernialnym powstanie hotel
W Pałacu Gubernialnym powstanie hotel
W Pałacu Gubernialnym powstanie hotel
W Pałacu Gubernialnym powstanie hotel
W Pałacu Gubernialnym powstanie hotel
W Pałacu Gubernialnym powstanie hotel

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tak to majątek całego społeczeństwa sprzedają w prywatne ręce…
    Skoro księża służą mamonie, to cóż mogą zwykłe barany…??
    Ech, dostają za krew naszych dziadków, sprzedają w ręce tych, którzy bogacą się na krwi swoich bliźnich i rodaków, a w końcu nas, naszych dzieci, wnuków i historia z rozbiorami znów przed nami…
    Tak mówi Pan, Ojciec nasz i wszystkich stworzeń: włącznie z tymi ofiarami, które tak zabijamy niby to zgodnie z wolą Bożą, ale jak kogoś zapytać o przymierze, to nawet dukanie cichnie…
    Darmo dostajecie, darmo oddajcie.

  2. A gdzie ten duży hotel będzie miał miejsca parkingowe ? Dostaną zaraz pół placu litewskiego żeby zaspokoić swoje potrzeby czy wszystkie miejsca wokół hotelu zamienia się w prywatne miejsca hotelowe? 😡😡😡😡