Wąsy na murawie Areny Lublin. Jaki jest powód ich zapuszczenia?

Arena Lublin 1 e1479290396734

Arena Lublin jest pierwszym stadionem w Polsce, który „zapuścił wąsy”. Dlaczego? Ponieważ trwa listopad – miesiąc ogólnoświatowej akcji „Movember”.

„Zapuszczamy wąsy dla jaj” pod takich hasłem promowana jest akcja „Movember”. Polega na zapuszczaniu w listopadzie wąsów, które prowokują do dyskusji. Jakiej? O raku jąder i prostaty, by uświadamiać panom, chłopcom, ale też paniom, jak ważne są regularne badania i dbanie o swój stan zdrowia.

Wcześnie wykryty nowotwór jąder jest w 99% procentach uleczalny, jednak z racji, że jest to temat, o którym niechętnie się rozmawia, nowotwory nadal są najczęstszą przyczyną śmierci mężczyzn w Polsce. Najważniejsze jest samobadanie i regularne kontrole u lekarza, a tego panowie zwykle nie robią. Mężczyźni przed czterdziestką powinni regularnie badać się samemu, zaś ci po 45 roku życia – przynajmniej raz w roku sprawdzać poziom PSA.

– Arena Lublin przyłącza się do akcji, ponieważ doskonale wiemy, że naszą największą grupą odbiorców są mężczyźni. Im więcej osób dowie się o „Movember”, tym większa szansa, że uda nam się wpłynąć na czyjąś decyzję o badaniu – informuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR.

Do akcji, z roku na rok, przyłącza się coraz więcej ludzi na całym świecie, m.in. aktorzy, dziennikarze, sportowcy, ale także rzesze zwykłych ludzi, którzy chcą wzbudzić dyskusję na ten ważny temat. W akcję włączyły się także kluby polskiej piłkarskiej Lotto Ekstraklasy.

Czytaj także: Mężczyzno! Przyjdź i bezpłatnie się przebadaj! Trwa akcja „Movember”

(fot. Arena Lublin)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.