Mężczyzno! Przyjdź i bezpłatnie się przebadaj! Trwa akcja "Movember"

DSC4699 e1479193540995

Zapuszczam wąsy dla jaj. Dosłownie i w przenośni. To hasło, które najlepiej opisuje akcję Movember. Akcja ma na celu walkę z rakiem u mężczyzn. Mężczyzno, przyjdź na badania!

Akcja „Movember” jest bardzo popularna w Anglii, Australii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Jej nazwa to zbitka dwóch słów: MOustache – wąsy i noVEMBER – listopad. Powstała, by przypominać mężczyznom – którzy zbyt rzadko myślą o swoim zdrowiu i nie dbają o nie w sposób właściwy – o raku prostaty i jąder, a w szczególności o profilaktycznych badaniach pozwalających wykrywać „męskiego zabójcę”.

Symbolem kampanii są wąsy, które mężczyźni zapuszczają przez cały listopad. Pomysłodawcy wyszli z założenia, że wąsy, które nie są współcześnie zbyt częstym elementem wizerunku, przyciągają uwagę otoczenia. Wąsy mają prowokować do dyskusji na temat zdrowia mężczyzn.

Bezpłatne badania

W tym roku w akcji ramach kampanii udało się zorganizować bezpłatne badania usg jąder dla mężczyzn, by oswoić ich z badaniami, które są kluczowe we wczesnym wykrywaniu nowotworów jąder i prostaty.

W Lublinie takie badani będzie można zrobić już w najbliższą sobotę 19 listopada na parterze Tarasów Zamkowych. Nieopodal wejścia od strony Al. Tysiąclecia, stanie Movemberowa wyspa – stoisko, przygotowane przez organizatora akcji, czynne w godz. 9.00 – 20.00.

Na miejscu lekarze wykonywać będą chętnym mężczyznom badanie USG jąder – jest ono bezbolesne, komfortowe i trwa ok. 5 minut. Opowiedzą także o profilaktyce raka jąder i prostaty oraz zaprezentują metody samobadania. Każdy z panów uczestniczących w akcji otrzyma także specjalnie przygotowane materiały edukacyjne.

Dodatkowo, w czasie trwania wydarzenia, można będzie skorzystać z usług profesjonalnych barberów, którzy zadbają o specjalne wystylizowanie zarostu.

10217520

(fot. mat. organizatora)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.