W ZOO w Zamościu pojawiła się tabliczka z niecodziennym napisem. Chodzi o zachowanie zwiedzających

64785834 2387985101280874 4229916601803079680 o
Tabliczka z sentencją w ZOO w Zamościu | fot. ZOO Zamość - "Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera"

Niewłaściwe zachowanie w ogrodach zoologicznych to często wynik skrajnej głupoty lub nieznajomości regulaminu. W zamojskim ZOO pojawiła się tabliczka z niecodziennym napisem, który ma dać do myślenia zwiedzającym.

Ogród zoologiczny to miejsce, w którym jednocześnie możemy być na kilku kontynentach i poznać zamieszkujące je zwierzęta. Mimo tego, że zwierzęta na co dzień w zoo mają kontakt z ludźmi, to jednak cały czas pozostają zwierzętami dzikim. Ta wiedza wymaga od nas szczególnego zachowania.

Jednak często zdarza się, że do zoo przychodzi ktoś, kto nie potrafi się zachować i nie przestrzega regulaminu. Dyrekcja Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera w Zamościu postanowiła na wolierze z małpami umieścić tabliczkę z sentencją Tomasza Grabowskiego, dyrektora zoo w latach 1957-1963.

„Zachowuj się w Ogrodzie tak, aby nie było wątpliwości po której stronie siatki jest małpa„

Taka tabliczka przez wiele lat „dawała do myślenia” zwiedzającym zoo w jego starej lokalizacji. Sugestia absolutnie ponadczasowa” – czytamy w poście ZOO Zamość na Facebooku.

Czytaj także: ZOO w Zamościu zostanie rozbudowane. Sprawdź, co nowego się pojawi

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.