ZOO w Zamościu zostanie rozbudowane. Sprawdź, co nowego się pojawi

ZOO w Zamościu zostanie rozbudowane | materiały prasowe

W piątek w zamojskim ratuszu podpisano umowę na rozbudowę ZOO w Zamościu. Pracę mają kosztować blisko 31 mln złotych, a pracę mają skupić się na budowie obiektów dla zwierząt zagrożonych wyginięciem.

Za rozbudowę zamojskiego ZOO będzie odpowiadać konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe INWEX Sp. z o.o. ze Szczebrzeszyna i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUDOMEX Sp. z o.o. z Białej Podlaskiej, które swoje prace wyceniło na niemal 31 milionów złotych.

W tym tygodniu teren zostanie przekazany wykonawcy, by mógł już rozpocząć prace. Prace mają zająć półtorej roku i skupią się na budowie obiektów dla zwierząt zagrożonych wyginięciem. W ramach zadania przebudowane zostaną także pomieszczenia dla pracowników, magazyny kuchnia i sale dla obsługi.

ZOO w Zamościu zostanie rozbudowane | materiały prasowe

Główny zakres prac obejmie budowę pomieszczenia dla flamingów i arui oraz woliery dla flamingów i wybiegu dla arui, budynku z wybiegiem dla gorali oraz woliery dla wielkich ptaków drapieżnych, ptaszarni z zimowiskiem oraz wolierą zewnętrzną, zespołu budynków i wybiegów dla piesków preriowych, mrówkojadów olbrzymich, leniwców, aguti, wikunii, mar patagońskich i nandu, dikdików oraz świń rzecznych i guźców. A także wybiegów dla antylopy afrykańskiej i osła somalijskiego.

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Fantastycznie nie mogę się doczekać drapoli,a co gadami ja się pytam gdzie pytongi tygrysie i siatki nie było ostatnio 🙁