W tym roku szkolnym uczniowie nie wrócą już do szkół. Ostatni miesiąc zdalnej nauki

Nauczanie zdalne w domu | fot. shutterstock
Nauczanie zdalne w domu | fot. shutterstock

Do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego 2019/2020 będzie realizowane zdalne nauczanie. Przed wakacjami nie będzie przywróconych tradycyjnych zajęć w szkołach.

Przypomnijmy, że od 12 marca zajęcia stacjonarne w szkołach są zawieszone. Od 25 marca obowiązuje kształcenie na odległość (zdalne nauczanie w domach). Taka sytuacja wymuszona była sytuacją związaną z epidemią koronawirusa w Polsce.

Na tę informację uczniowie i nauczyciele czekali długo

„Do 26 czerwca przedłużamy kształcenie na odległość. Może być ono realizowane zarówno z wykorzystaniem metod i technik nauki zdalnej, jak i w inny sposób dostosowany do potrzeb i możliwości uczniów oraz rodziców, po uzgodnieniu z organem prowadzącym” – informuje Dariusz Piontkowski, minister edukacji.

Minister wskazał, że podczas przeprowadzania egzaminów (od 8 czerwca matury, od 16 czerwca egzamin ósmoklasisty) będą dni wolne od zajęć dydaktycznych.

>>> Czytaj także: Wyższe oceny na świadectwie dla wszystkich uczniów na koniec roku? Apel Rzecznika Praw Dziecka

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.