Matura 2020 OKE, CKE – terminy: Znamy datę egzaminów maturalnych

egzamin ósmoklasisty matura
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Matury 2020. Ministerstwo Edukacji Narodowej podało do wiadomości publicznej datę przeprowadzenia egzaminów maturalnych w 2020 roku.

Blisko 280 tys. uczniów klas liceów ogólnokształcących i techników kończy dziś rok szkolny. Maturzyści zastanawiają się, czy w tym roku matura się odbędzie. W piątek 24 kwietnia Ministerstwo Edukacji Narodowej podało datę tegorocznych egzaminów maturalnych.

Matura 2020 – DATA, HARMONOGRAM EGZAMINÓW

Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 26 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.