Egzamin ósmoklasisty 2020 – nowe terminy CKE. Język polski, matematyka i język obcy – harmonogram

egzamin ósmoklasisty matura
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała nowy harmonogram egzaminów ósmoklasisty 2020. Uczniowie w połowie czerwca napiszą testy z języka polskiego, matematyki i języka obcego.

Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2019/20 będą kończyć szkołę podstawową, zadają sobie pytanie: kiedy egzamin ósmoklasisty 2020. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała nowy harmonogram egzaminów ósmoklasisty 2020. W przeciwieństwie do matur, egzamin ósmoklasisty nie jest egzaminem pisanym po zakończeniu edukacji, lecz uczniowie piszą go w trakcie roku szkolnego.

Kiedy egzamin ósmoklasisty 2020? Termin

Kiedy jest egzamin ósmoklasisty w 2020 roku? Jego termin został wyznaczony na 16-18 czerwca. To dni od wtorku do czwartku, tydzień przed zakończeniem roku szkolnego 2019/2020. Koniec szkoły zaplanowany jest na piątek, 26 czerwca 2020. Uczniowie ósmych klas w połowie czerwca zmierzą się z egzaminami ósmoklasisty. Napiszą testy z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Zobacz harmonogram egzaminu ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty 2020: harmonogram

Egzamin ósmoklasisty, podobnie jak egzamin gimnazjalny, składa się z trzech części, a każda z nich przeprowadzana jest w innym dniu. Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2020 przedstawia się następująco:

  • 16 czerwca 2020 (wtorek), godz. 9:00 – język polski.
  • 17 czerwca 2020 (środa), godz. 9:00 – matematyka.
  • 18 czerwca 2020 (czwartek), godz. 9:00 – język obcy nowożytny.
egzamin ósmoklasisty harmonogram
Harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2020 | CKE

Egzamin ósmoklasisty 2020: ogłoszenie wyników

„Planujemy, że egzamin ósmoklasisty będzie mógł być sprawdzony do końca lipca. Wtedy uczniowie będą mogli przekazywać świadectwa i zaświadczenia z wyników egzaminów do wybranych przez siebie szkół średnich” – informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej

CKE informuje, że termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty wyznaczony jest do 31 lipca 2020 roku. Również do tego dnia mają zostać przekazane szkołom wyniki i zaświadczenia.

egzamin ósmoklasisty 2020 ogłoszenie wyników
Egzamin ósmoklasisty 2020: ogłoszenie wyników | CKE

Ile trwa egzamin ósmoklasisty?

Na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego uczniowie mają 120 minut. 100 minut będzie trwał egzamin z matematyki, a 90 – z języka obcego. Egzamin ósmoklasisty ma wyłącznie formę pisemną.

czas trwania egzaminu ósmoklasisty
Czas trwania egzaminu ósmoklasisty: język polski, matematyka, język obcy | CKE


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.