W poniedziałek uruchomią pierwszy punkt szczepień masowych w woj. lubelskim

szczepienie covid19
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Rząd rozszerza punkty szczepień. 19 kwietnia mają wystartować Punkty Szczepień Powszechnych, po jednym w każdym z województw. W Lubelskiem taki punkt zostanie uruchomiony w Kraśniku.

AKTUALIZACJA:
W Kraśniku uruchomiono pilotażowy punkt szczepień powszechnych

Punkt Szczepień Powszechnych w Kraśniku

Pilotażowy Punkt Szczepień Powszechnych w województwie lubelskim będzie zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. ks. Popiełuszki 1 w Kraśniku i swoją działalność rozpocznie od najbliższego poniedziałku, 19 kwietnia. Koszt zakupu szczepionek oraz ich podania finansowany jest z budżetu państwa, wynosi 61 zł za jedno szczepienie.

Lubelskie samorządy zgłosiły propozycje dotyczących utworzenia Punktów Szczepień Powszechnych, które zweryfikował Lubelski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Pozytywną opinię uzyskało 59 punktów.

Pilotażowych punktów w kraju będzie 16. Kolejne będą dołączały w zależności od dostaw szczepionek. W Punktach Szczepień Powszechnych zlokalizowanych w miastach do 50 tys. mieszkańców każdego dnia wykonywanych będzie ok. 200 zastrzyków. Punkty w miastach pow. 50 tys. mieszkańców mają mieć wydajność na poziomie 500 dawek.

ZOBACZ TAKŻE:
Szczepienie w punktach drive-thru – bez wychodzenia z samochodu

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.