Szczepienie w punktach drive-thru – bez wychodzenia z samochodu

szczepienie w samochodzie drive thru
Szczepienie w samochodzie w punkcie drive thru | materiały prasowe

Ruszyły pierwsze punkty szczepień drive-thru bez wychodzenia z auta. Na szczepienie w tej formie możesz zapisać się przez infolinię, Internetowe Konto Pacjenta oraz kontakt telefoniczny z punktem drive-thru.

Szczepienie bez wychodzenia z samochodu

Do 25 kwietnia zapisy na szczepienie w punktach drive-thru możliwe są tylko poprzez kontakt telefoniczny z wybranym punktem. Od 26 kwietnia będziesz mógł zapisać się na szczepienie w punkcie drive-thru także przez infolinię lub Internetowe Konto Pacjenta.

W punktach drive-thru zaszczepić mogą się wszyscy kierowcy i motocykliści. Przed udaniem się na szczepienie w punkcie drive-thru należy wydrukować i wypełnić kwestionariusz, który jest potrzeby do wykonania szczepienia.

Jak przebiega szczepienie w punkcie drive-thru

Proces szczepienia w punkcie drive-thru jest prosty. Można go podzielić na kilka etapów:

1. Pacjenci przyjeżdżają do punktu szczepień z wypełnionym kwestionariusze wywiadu wstępnego przed szczepieniem.

2. Po uzyskaniu zgody do wjazdu na teren punktu drive-thru, pacjent ustawia się w kolejce samochodów do wskazanego stanowiska szczepień.

3. Po odpowiedniej sygnalizacji pacjent podjeżdża na stanowisko szczepień, zatrzymując się przy osobie kwalifikującej i wykonującej szczepienie.

4. Na stanowisku szczepień pacjent zostaje zakwalifikowany do szczepienia i zaszczepiony w pojeździe (w wyjątkowych sytuacjach możliwe będzie podanie szczepionki poza pojazdem).

5. Po zaszczepieniu pacjent odjeżdża na parking „poszczepienny”, kierowca powinien czekać minimum 20 minut przed opuszczeniem punktu DT. Rekomendowany czas czekania dla pasażerów wynosi minimum 15 minut.

6. po odczekaniu wymaganego czasu, pacjent opuszcza teren punktu DT.

ZOBACZ TAKŻE:
Jak sprawdzić wynik testu na Covid-19 przez internet? Krok po kroku

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.