W nowym budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 doszło do awarii, woda zalała korytarz. Mamy komentarz wykonawcy

Korytarz nowego budynku G16 Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie
Korytarz nowego budynku G16 Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie | materiały prasowe

W czwartek w nowym budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie doszło do awarii, w której skutek woda zalała korytarz bloku operacyjnego. Co było tego przyczyną? Mamy komentarz wykonawcy.

Woda zalała korytarz szpitala

O awarii w nowym budynku G16 Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie (dawniej Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1) zostaliśmy powiadomieni przez czytelnika. Do tego zdarzenia doszło w czwartek (16.11) około południa.

O tym poinformowaliśmy jako pierwsi: Woda zalała korytarz bloku operacyjnego w szpitalu w Lublinie

Co dokładnie się stało w korytarzu bloku operacyjnego i co było tego powodem? W tej sprawie zwróciliśmy się do firmy Budimex, która jest generalnym wykonawcą nowej inwestycji szpitala.

„Zalanie korytarza w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie było wywołane prawdopodobnie wadą jednego złącza w orurowaniu ogrzewania podłogowego. Nasze służby niezwłocznie usunęły awarię. Przez najbliższe kilka dni będą trwały prace usuwające skutki zalania korytarza. Zrealizowane zostaną oczywiście na nasz koszt” – informuje Michał Wrzosek, rzecznik prasowy firmy Budimex.

Firma przeprasza

I dodaje: „Przepraszamy pacjentów szpitala i personel placówki za tą awarię. Jest to zdarzenie losowe, na które zarówno inwestor, jak i generalny wykonawca nie mieli wpływu. Ogrzewanie podłogowe w szpitalu jest wysokiej jakości, pracuje już od ponad roku i działało dotychczas bez zakłóceń. Będziemy monitorować pracę tego systemu, tak aby podobna sytuacja nie miała już miejsca”.

Zobacz także: Coraz więcej zachorowań na Covid-19. Szpital z Lublina ogranicza odwiedziny

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.