Coraz więcej zachorowań na Covid-19. Szpital z Lublina ogranicza odwiedziny

Izba Przyjęć w nowym budynku G16 Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie
Izba Przyjęć w nowym budynku G16 Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie | fot. materiały prasowe

W związku ze wzrostem zachorowań na Covid-19, by chronić pacjentów, którzy są najbardziej narażeni, szpitale decydują się na wprowadzenie obostrzeń i wstrzymują odwiedziny. Taką decyzję podjął Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie.

Ograniczono odwiedziny w szpitalu

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie (dawniej Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1) ograniczył odwiedziny osób, które chcą odwiedzić pacjentów. Powodem tej decyzji jest koronawirus.

„Z uwagi na zwiększoną zachorowalność na infekcje wirusowe, w tym Covid-19, w Klinice Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie od 16 listopada wprowadzono ograniczenie odwiedzin” – czytamy na stronie internetowej szpitala.

Szpital zrobi jednak wyjątek. „W wyjątkowych sytuacjach odwiedziny będą możliwe za zgodą lekarza prowadzącego lub lekarza dyżurnego” – zastrzega szpital. Chodzi o to, by uniknąć sytuacji jak w czasie największych ograniczeń pandemicznych, gdy nie można było pożegnać się z umierającą bliską osobą.

Szpital zastrzega, że wprowadzone ograniczenie będzie obowiązywać do czasu ustania zagrożenia epidemiologicznego. Kiedy to będzie? Nie wiadomo, bo jak na razie liczba zakażonych rośnie.

Zobacz także: Woda zalała korytarz bloku operacyjnego w szpitalu w Lublinie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.