W najbliższych godzinach zrobi się bardzo ślisko! IMGW podwyższył stopień ostrzeżenia dla Lublina i regionu

marznący deszcz ślisko plucha deszczowo
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami marznącymi, które mogą powodować powstanie gołoledzi. Na drogach i chodnikach zrobi się ślisko i niebezpiecznie. W Lublinie i regionie obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia.

Możliwy paraliż transportu!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podwyższył w środę z pierwszego do drugiego stopnia ostrzeżenie przed opadami marznącymi, których należy spodziewać się w najbliższych godzinach na obszarze województwa lubelskiego.

Nad nasz region z zachodu nasunęła się strefa opadów śniegu i wolno przemieszcza się na południowy wschód. Śnieg będzie stopniowo przechodzić w opady deszczu, miejscami marznące i powodujące gołoledź. Wystąpienie opadów marznących spodziewane jest w ciągu najbliższych kilku godzin.

„Prognozowane są umiarkowane opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z północnego zachodu w kierunku południowo-wschodnim i wschodnim” – ostrzega IMGW w wydanym komunikacie.

Nadciągająca strefa marznących opadów 23 listopada, godz. 9:30
Nadciągająca strefa marznących opadów 23 listopada, godz. 9:30 | fot. czypada.pl

Podwyższenie alertu pogodowego dotyczy powiatów: Biała Podlaska, bialski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, krasnostawski, łęczyński, lubartowski, lubelski, Lublin, łukowski, parczewski, puławski, radzyński, rycki, świdnicki, włodawski.

Przypomnijmy, że dla naszego regionu obowiązuje także ostrzeżenie przed silnym wiatrem. O szczegółach przeczytasz tu: Nad województwo lubelskie nadciąga wichura! Prędkość wiatru sięgnie 85 km/h. IMGW wydał ostrzeżenia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.