W Lublinie zarejestrowanych jest już ponad 640 samochodów elektrycznych. Teraz przyszedł czas na sieć ładowarek

Ładowanie auta elektrycznego
Ładowanie auta elektrycznego | fot. Adobe Stock

W Lublinie przybywa samochodów elektrycznych. Obecnie w mieście zarejestrowanych jest ponad 640 takich pojazdów. Na terenie Lublina jest też kilkanaście stacji ładowania tego typu aut. W przyszłym roku planowane jest uruchomienie sieci ładowarek.

Elektryka naładujesz w każdej dzielnicy

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie wyłonił firmę, która na terenie miasta uruchomi sieć ładowarek aut elektrycznych. Było to już drugie podejście do wyłonienia operatora stacji ładowania elektryków. W poprzednim postępowaniu oferent nie wykazał się spełnieniem warunków w postępowaniu przetargowym, jakim było przedstawienie oświadczenia o prowadzeniu minimum 2 ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych przez okres co najmniej 6 miesięcy.

W drugim postępowaniu jedyną ofertę złożyło konsorcjum polsko-estońskie, której oferta w pierwszym przetargu została odrzucona. Spółka Eleport z Warszawy zaproponowała stawkę 11,07 zł brutto, co po przemnożeniu przez dzierżawioną powierzchnię w skali roku daje kwotę ponad 370 tys. zł. Ta oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.

„Teraz zadaniem wykonawcy będzie uzyskanie wszelkich uzgodnień, decyzji i zezwoleń potrzebnych do tego, by nowa infrastruktura mogła powstać na terenie miasta. Po tym etapie, który potrwa ponad 3 miesiące, podpiszemy umowę. Stacje ładowania pojazdów elektrycznych powstaną w rok po jej zawarciu” – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Wyłoniony dzierżawca będzie miał za zadanie zagospodarować grunt poprzez wybudowanie stacji oraz dostosowanie miejsc pod postój pojazdów w czasie ładowania, pełnienie funkcji operatora i dostawcy usługi.

W ramach postępowania powstaną 164 ogólnodostępne punkty ładowania w ponad 80 lokalizacjach. Zaplanowano je głównie w dzielnicach o zabudowie wielorodzinnej, ale także na obszarach szczególnie atrakcyjnych turystycznie. Zobacz listę lokalizacji, w której planuje się budowę ładowarek: stacje ładowania aut elektrycznych w Lublinie

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.