Na terenie Lublina pojawią się 83 miejsca do ładowania aut elektrycznych. ZDiM zarobi rocznie ponad 700 tys. zł

Ładowanie auta elektrycznego
Ładowanie auta elektrycznego | fot. Adobe Stock

Warszawska spółka Eleport chce wydzierżawić od Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie miejsca pod stacje ładowania samochodów elektrycznych na terenie miasta. ZDiM na wydzierżawionym terenie zarobi rocznie ponad 700 tys. zł.

Stacje ładowania aut elektrycznych w każdej dzielnicy Lublina

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie w piątek, 3 marca, otworzył oferty na wydzierżawienie miejsc z przeznaczeniem pod stacje ładowania samochodów elektrycznych. Chodzi o teren o łącznej powierzchni 2 786 m kw. w 83 lokalizacjach wskazanych przez urzędników na terenie Lublina. Dokładną listę lokalizacji znajdziesz na końcu artykułu.

Zasada wyboru oferty jest prosta: wygra firma, która zaproponuje najwyższą miesięczną stawkę czynszu dzierżawy za metr kwadratowy, a proponowana stawka nie może być niższa niż 6 zł netto.

W przetargu wpłynęła jedna oferta od warszawskiej Eleport, która zaproponowała stawkę 21 zł netto, co po przemnożeniu przez dzierżawioną powierzchnię w skali roku daje kwotę ponad 702 tys. zł. Tyle właśnie ZDiM zarobi na dzierżawie miejsc pod stacje ładowania aut elektrycznych.

Urzędnicy zweryfikują złożoną ofertę pod kątem formalnym. Jeśli nie znajdą żadnych przeciwwskazań, mają maksymalnie 100 dni od otwarcia oferty na jej wybranie i podpisanie umowy. Wyłoniona firma będzie miała maksymalnie 12 miesięcy na uruchomienie ładowarek w wyznaczonych lokalizacjach. Umowa będzie zawarta na okres 10 lat, z możliwością jej przedłużenia o kolejne 5 lat.

Konkretne wymagania

ZDiM wymaga, by każda ze stacji składała się z dwóch punktów ładowania, z których każdy powinien zapewniać moc nie mniejszą niż 22 kW. Do każdej stacji mają być przewidziane 2 miejsca postojowe. Wszystkie prace związane z budową i obsługą stacji poniesie dzierżawca.

Dzierżawca ponosi wszelkie koszty związane z bieżącą eksploatacją ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury wybudowanej w związku z budową tego punktu, i jej utrzymaniem – czytamy w jednym z punktów umowy.

Wyłoniona firma przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac musi najpierw przedstawić urzędnikom harmonogram robót. Po wykonaniu prac na miejscu muszą pojawić się urzędnicy, aby ocenić, czy przypadkiem żadna zieleń, czy nawierzchnia nie zostały uszkodzone w trakcie prowadzonych prac.

W przypadku ujawnienia nieprawidłowości miasto jest uprawnione do naliczenia dzierżawcy kary umownej w wysokości 300 zł za każdy dzień opóźnienia w usunięciu nieprawidłowości.

Lista lokalizacji nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie Lublina

Lokalizacja (ulica)Liczba punktów
Plac Zamkowy4
Agatowa4
Andersa Władysława2
Baśniowa2
Biskupa Mariana Fulmana2
Bursaki2
Bursztynowa2
Chodźki Witolda4
Czechowska2
Diamentowa2
Dolińskiego Gustawa2
Dolna Panny Marii4
Dunikowskiego Ksawerego2
Gospodarcza2
Grażyny2
Hetmańska2
Inżynierska4
Jagodowa2
Jana Kiepury2
Kazimierza Wielkiego2
Koralowa2
Krasińskiego Zygmunta4
Królowej Jadwigi4
Kurantowa2
Kuronia Jacka2
Lawinowa2
Legendy2
Leszczyńskiego Stanisława2
Lipińskiego Karola2
Magnoliowa2
Matki Teresy z Kalkuty2
Melomanów2
Mełgiewska2
Młodej Polski2
Morelowa2
Nałęczowska2
Obrońców Pokoju2
Obywatelska2
Paderewskiego Ignacego2
Paganiniego Niccolo2
Pogodna4
Prezydenta Gabriela Narutowicza2
Antoniego Gębali2
Radości2
Radziszewskiego Idziego2
Romanowskiego Mieczysława2
Romera Eugeniusza2
Rusałka2
Sierpińskiego Seweryna2
Skromna2
Sławin2
Symfoniczna2
Szafirowa2
Szeligowskiego Tadeusza2
Szmaragdowa4
Szwajcarska2
Szwoleżerów2
Śliwińskiego Józefa2
Tarasowa2
Trześniowska2
Tumidajskiego Kazimierza2
Willowa6
Wojtyłów Emilii i Karola2
Wrońska2
Wspólna2
Wyżynna2
Zalewskiego Ludwika2
Zamojska2
Związkowa2
Zygmunta Augusta2
Żołnierska2

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.