W Lublinie powstanie nowy park handlowy, a obok niego kolejny Lidl

Wizualizacja Smart Park Lublin przy ul. Turystycznej
Wizualizacja Smart Park Lublin przy ul. Turystycznej | materiały prasowe

Nowy park handlowy ma mieć powierzchnię najmu ponad 7,5 tys. m kw. i zaoferować kilkanaście lokali handlowo-usługowych. Obok niego planuje się budowę kolejnego w naszym mieście sklepu sieci Lidl.

Nowy park handlowy i Lidl w Lublinie

Spółka Smart Park AC stara się o wydanie pozwolenia na budowę parku handlowego na działce przy ul. Turystycznej 7 w Lublinie. Przypomnijmy, że dla tej samej lokalizacji inny podmiot – spółka Baard – od końca marca br. posiada pozwolenie na budowę Lidla.

O planach budowy nowego Lidla w Lublinie pisaliśmy już w sierpniu 2022 r. Szczegóły tu: Lidl stara się o pozwolenie na budowę nowego marketu w Lublinie

Działka przy ul. Turystycznej 7 mieści się w sąsiedztwie E.Leclerc i parku handlowego STOP-SHOP, na którego terenie działają m.in. Biedronka, Just Gym, Jula, Media Expert, Pepco, Rossmann, Tedi, Jysk, czy Vive Profit. Obok Biedronki już za kilka tygodni otworzy się też Aldi.

Na stronie projektu zamieszczono wizualizację, na której budynek bliżej ulicy posiada szyld sieci Lidl, a tuż obok (głębiej) stoi drugi znacznie większy budynek z szyldem Smart Park Lublin – bo taką nazwę ma nosić nowy park handlowy. Przed obydwoma obiektami przewidziano parkingi dla kierowców.

Smart Park Lublin zaoferuje najemcom 7 655 metrów kwadratowych powierzchni najmu. Rozpoczęcie budowy nowego parku handlowego planowane jest na rok 2024, a otwarcie przewidywane jest na listopad 2025.

Na dokładne szczegóły dotyczące nowej inwestycji musimy jeszcze poczekać.

Zobacz także: Na wylocie z Lublina trwa budowa nowego parku handlowego. Obok niego działa już Biedronka i Aldi

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Tam już jest Leclerc, szkoda że nikt nie chce otworzyć porządnego sklepu w okolicach ul. Głębokiej, tam są tylko żabki i stokrotki, dużych zakupów nie ma gdzie zrobić.

  2. Wolałabym żeby powstał zakład , gdzie mogli by pracować ludzie na przykład cukrownia ,albo zakłady mięsne z prawdziwego zdarzenia a takie sklepy jak Lidl czy Biedronka ..jest tych sklepów dużo i nie ma potrzeby budować nowe .