Lidl stara się o pozwolenie na budowę nowego marketu w Lublinie

Na działce przy ul. Turystycznej może powstać Lidl
Na działce przy ul. Turystycznej może powstać Lidl | fot. Dominik Wąsik

Lidl stara się o budowę marketu w Lublinie. Inwestor wystąpił o pozwolenie na budowę sklepu na działce położonej nieopodal Leclerca przy ul. Turystycznej.

Lidl przy ul. Turystycznej

Chodzi o działkę przy ul. Turystycznej 7, która znajduje się nieopodal marketu Leclerc. Na początku sierpnia do Urzędu Miasta Lublin wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę budynku handlowo-usługowego z zapleczem socjalnym i magazynowy. O wydanie pozwolenia stara się spółka Baard

„Załączona do wniosku o pozwolenie na budowę dokumentacja dotyczy sklepu z zapleczem socjalnym i magazynowym, gdzie wielkość sali sprzedaży wynosi ok. 1344 mkw.” – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dodatkowo projekt przewiduje 123 naziemne miejsca parkingowe. Z naszych ustaleń wynika, że w tym miejscu planowane jest otwarcie marketu pod szyldem sieci Lidl Polska.

„Aktualnie trwa weryfikacja wniosku pod kątem wymogów formalno-prawnych” – dodaje Stryczewska.

Będzie to piętnasty sklep Lidl w Lublinie. Przypomnijmy, że dwa Lidle są w trakcie budowy: przy skrzyżowaniu ulic Zelwerowicza i Dereckiego, oraz przy ul. Granata, w pobliżu skrzyżowania z ul. Zemborzycką.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Wcale się nie stara, tylko problem jest z wykupieniem ziemi na słupa
    😄

  2. PO starą się o następny śmietnik z niemiec typu Lidl co niemiec nie zżar do polak zeżre po praniu muzgu przez Tuska jakie to niemcy i niemieckie naklepsze Polskie złe