W końcu trochę popada i pogrzmi. Prognoza pogody na sobotę

Ciemne chmury na niebie
Ciemne chmury na niebie | fot. Dominik Wąsik

Synoptycy z IMGW prognozują, że w sobotę nad Lublin nadciągną ciemne chmury, z których popada i pogrzmi.

Sobota w Lublinie z deszczem i burzami

Sobotnie burze prognozowane są w zachodniej, południowej i częściowo centralnej Polsce. Rozwój najsilniejszych z nich wspierany będzie przez zbieżność wiatru w dolnych warstwach troposfery związanej z frontem okluzji oraz linią zbieżności. Burze będą przyjmować postać izolowanych komórek, lecz nie można wykluczyć utworzenia się układów wielokomórkowych.

Burzom mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu do około 10-15 mm. Ryzyko wystąpienia silniejszych porywów wiatru jest ograniczone, choć lokalnie osiągać one mogą do około 60 km/h. Punktowo możliwe są też opady gradu. Burze rozwijać się będą po południu i powoli przemieszczać się w kierunkach wschodnich.

W Lublinie burz należy spodziewać się w godzinach wieczornych i nocnych.

Zobacz także: Lublin – pogoda na weekend 17-19 maja 2024 r. Wzrost temperatury oraz upragnione opady

Prognoza burzowa IMGW w sobotę, 18 maja 2024
Prognoza burzowa IMGW w sobotę, 18 maja 2024 | fot. IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.