Lublin – pogoda na weekend 17-19 maja 2024 r. Wzrost temperatury oraz upragnione opady

Chmury przysłoniły Słońce
Chmury przysłoniły Słońce | fot. Dominik Wąsik

Pogoda weekendowa w Lublinie. W najbliższych dniach wreszcie odetchniemy z ulgą. Przymrozki na szczęście już nie wystąpią, temperatury nieco wzrosną oraz spadnie upragniony deszcz. Należy jednak zaznaczyć, że opady będą miały charakter lokalny, ponieważ będą to opady pochodzenia burzowego.

Lublin pogoda – piątek (17 maja)

W piątek spodziewamy się dużej ilości słońca oraz bezchmurnego nieba. Jedynie od strony południowej wieczorem może nasuwać się zachmurzenie. W ciągu dnia bez opadów. Temperatura wyniesie 20 stopni Celsjusza. Wiatr silny i porywisty w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w południe w Lublinie wyniesie 1019 hPa.

Lublin pogoda – sobota (18 maja)

W sobotę będzie cieplej, ponieważ na termometrach w najcieplejszym momencie dnia zobaczymy 22 stopnie Celsjusza. W godzinach południowych istnieje szansa na niewielkie, przelotne opady deszczu oraz słabe burze. Zaznaczamy, że będą to niewielkie opady. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 30 km/h. Ciśnienie w południe w Lublinie wyniesie 1015 hPa.

Lublin pogoda – niedziela (19 maja)

Ostatni dzień weekendu będzie jeszcze cieplejszy. Na termometrach w niedzielę zobaczymy 23 stopnie Celsjusza. W całym powiecie lubelskim będzie pogodnie, z dużą ilością słońca oraz z możliwością wystąpienia niewielkich, przelotnych opadów deszczu oraz burz. Wiatr będzie słabszy, w porywach do 20 km/h. W trakcie burz może intensywniej padać deszcz (do 15 mm) oraz powiać silniej, do 70 km/h. Niewykluczone są punktowo opady gradu. Ciśnienie w południe w Lublinie wyniesie 1012 hPa

Przypominamy, że burze są zjawiskiem lokalnym, dlatego w jednym miejscu może intensywnie padać deszcz a w drugim kilka kilometrów dalej być sucho. Warto również wspomnieć, że krótkotrwałe, intensywne opady nie poprawią znacząco sytuacji. Niestety, w długoterminowych prognozach nie widać poprawy sytuacji opadowej, gdyż do 1 czerwca suma opadu może wynieść około 20 mm.

Źródło: Paweł Reducha, meteolu.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.