W czwartek wzmożone kontrole policji. W tych miejscach trzeba szczególnie uważać

aleja krasnicka przejscie dla pieszych buspas
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W czwartek 21 października policjanci ruchu drogowego będą prowadzić ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W tych miejscach trzeba szczególnie uważać.

Kontrole policji w czwartek 21 października

Mundurowi będą zwracać uwagę nie tylko na zachowanie kierowców wobec pieszych, ale również na to, czy piesi i rowerzyści także stosują się do przepisów ruchu drogowego. Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem grupy zaliczanej do „niechronionych”.

Policjanci będą sprawdzali głównie miejsca, gdzie częściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych lub rowerzystów, a więc skrzyżowania, ruchliwe ulice, przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerzystów.

„Podczas akcji policjanci zwrócą szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, będą również reagować na wszystkie naruszenia popełniane przez uczestników ruchu drogowego” – informują policjanci.

Pieszy powinien pamiętać, aby przestrzegać zakazu korzystania z telefonu podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych. Zaplanowane działania obejmą również rowerzystów, którzy podobnie jak piesi zaliczani są do grupy „niechronionych”.

Wzmożonych działań policji należy spodziewać się od wczesnych godzin porannych do wieczora.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.