W czwartek specjalny pokaz na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim

Pokaz multimedialny na Placu Litewskim
Pokaz multimedialny na Placu Litewskim | fot. Miasto Lublin

W czwartek (1.07) miną 452 lata od zawarcia Unii Lubelskiej między Polską i Litwą. Z tej okazji miasto Lublin zaprasza na specjalny pokaz na fontannie multimedialnej na Placu Litewskim.

Pokaz z okazji 452 lat zawarcia Unii Lubelskiej

„Unia Narodów” to alegoryczna opowieść w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziło do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych i rozkwitu tej części Europy.

Narracja pokazu oparta została na historii unii polsko-litewskiej autorstwa prof. Roberta Frosta, która opowiada o kształtowaniu się państwa opartego na porozumieniu, wielonarodowego oraz pluralistycznego pod względem religijnym, zbudowanego na drodze pokojowych negocjacji, a nie wojny i podboju.

Pokaz zaplanowano 1 lipca o godz. 21:30. Pokaz potrwa 12 minut. Zobacz harmonogram pokazów multimedialnych na lipiec ► Wracają pokazy multimedialne na Litewskim

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.