Wracają pokazy multimedialne na Litewskim. Harmonogram na czerwiec i lipiec

59677699 2331634963565695 4702651359877398528 n
Pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim | fot. UM Lublin

W piątek 25 czerwca odbędzie się pierwszy tegoroczny pokaz multimedialny fontann na Placu Litewskim. Przedstawiamy harmonogram pokazów na czerwiec i lipiec.

Pokazy multimedialne 2021 w Lublinie

Od najbliższego weekendu wracają pokazy multimedialne na fontannie na Placu Litewskim. Poniżej przedstawiamy harmonogram pokazów na miesiące czerwiec i lipiec 2021. Start pokazów multimedialnych o godz. 21:30.

 • 25 czerwca, piątek – Historia Placu Litewskiego na Wesoło, Anioły Lubelskie
 • 26 czerwca, sobota – Czarcia Łapa, Unia Narodów
 • 2 lipca, piątek – Wydarzenia Kulturalne, Historia Placu Litewskiego na Wesoło
 • 3 lipca, sobota – Czarcia Łapa, Anioły Lubelskie
 • 9 lipca, piątek – Unia Lubelska, Wydarzenia Kulturalne
 • 10 lipca, sobota – Czarcia Łapa, Sen o Mieście
 • 16 lipca, piątek – Czarcia Łapa, Historia Placu Litewskiego na Wesoło
 • 17 lipca, sobota – Unia Lubelska, Anioły Lubelskie
 • 23 lipca, piątek – Sen o Mieście , Wydarzenia Kulturalne
 • 24 lipca, sobota – Czarcia Łapa, Unia Lubelska
 • 30 lipca, piątek – Unia Lubelska, Anioły Lubelskie
 • 31 lipca, sobota – Wydarzenia Kulturalne, Sen o Mieście

Opisy pokazów:

Czarcia Łapa to najnowszy pokaz multimedialny nawiązujący do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym, zadedykowany najmłodszym mieszkańcom Lublina. Autorami projektu są lubelscy twórcy: Łukasz Witt-Michałowski, odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię pokazu oraz Piotr Bańka odpowiedzialny za muzykę i udźwiękowienie. Tym razem strona techniczna 9-minutowego pokazu została skoncentrowana na uwypukleniu możliwości efektów laserowych i właśnie w oparciu o ten aspekt powstał scenariusz.

Unia Narodów to alegoryczna opowieść w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego o kształtowaniu relacji pomiędzy Polską a Litwą, które doprowadziło do powstania jednej z najtrwalszych unii politycznych i rozkwitu tej części Europy. Narracja pokazu oparta została na historii unii polsko-litewskiej autorstwa prof. Roberta Frosta, która opowiada o kształtowaniu się państwa opartego na porozumieniu, wielonarodowego oraz pluralistycznego pod względem religijnym, zbudowanego na drodze pokojowych negocjacji, a nie wojny i podboju. Pokaz trwa 12 minut. Scenariusz – Łukasz Witt-Michałowski / Norbert Rudaś, muzyka – Piotr Bańka, wykonanie – Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej oraz Odpust Zupełny.

Anioły Lubelskie to 12-minutowa prezentacja multimedialna w reżyserii Janusza Opryńskiego, nawiązująca do fresków znajdujących się we wnętrzu Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim. Pokaz zawiera partie wokalne z lubelskiej cerkwi katedralnej pw. Przemienienia Pańskiego z udziałem Abp Abla. Za warstwę artystyczną pokazu odpowiada Centrum Kultury w Lublinie, a animację 2D i 3D stworzył kolektyw kilku.com.

Sen o Mieście to 20-minutowa inscenizacja nawiązująca do widowiska teatralnego w reżyserii Janusza Opryńskiego, która jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina. Widowisko oryginalnie zrealizowane przy udziale tancerzy, sztukmistrzów, artystów nowego cyrku – w formie multimedialnej jest zaprezentowane w towarzystwie fontann i laserów.

Historia Placu Litewskiego na wesoło to pokaz przygotowany przez Poławiaczy Pereł Improv Teatr. Artyści podjęli się nagrania miniatur scenicznych inspirowanych historią Placu Litewskiego, z uśmiechem i nieco przekornie przedstawiają 5 scen z Placu Litewskiego i 5 najważniejszych wydarzeń, które ich zdaniem odmieniły oblicze centrum Lublina.

Wydarzenia Kulturalne prezentują najważniejsze festiwale i wydarzenia kulturalne w Lublinie. Filmy prezentujące lubelskie festiwale są przeplatane pokazami fontann w rytm muzyki i tańca wody.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.