W ciągu kilku godzin odzyskali skradziony na terenie Lublina samochód. Był w dziupli na terenie powiatu wołomińskiego

Skradziona Kia w dziupli na terenie powiatu wołomińskiego
Skradziona Kia w dziupli na terenie powiatu wołomińskiego | fot. KMP Lublin

Nadajnik GPS doprowadził do odzyskania po kilku godzinach od kradzieży skradzionego na terenie Lublina samochodu marki Kia. Auto było już w dziupli na terenie powiatu wołomińskiego.

W kilka godzin odzyskali skradziony samochód

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w dzielnicy Czechów w Lublinie. W nocy z parkingu niestrzeżonego skradziony został samochód marki Kia o wartości ponad 100 tys. złotych. Właściciele o zdarzeniu dowiedzieli się rano i od razu zgłosili sprawę policjantom z komendy miejskiej.

W samochodzie zamontowany był nadajnik GPS. Wskazania nadajnika doprowadziły funkcjonariuszy na teren powiatu wołomińskiego. Operacyjni z miejskiej i wojewódzkiej w Lublinie oraz z Wołomina zaplanowali wejście na ustalony adres, gdzie znajdowała się „dziupla”.

„Na posesji funkcjonariusze odnaleźli skradziony kilka godzin wcześniej samochód. Auto było już na wstępnym etapie rozbiórki na części. Na posesji zatrzymany został 73-latek. Mężczyzna trafił do policyjnej celi” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

73-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Skradziona Kia w dziupli na terenie powiatu wołomińskiego
Skradziona Kia w dziupli na terenie powiatu wołomińskiego | fot. KMP Lublin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.