W całym mieście badają poziom hałasu przy ulicach. Wiemy, po co im te dane

Pomiar hałasu na al. Unii Lubelskiej w Lublinie
Pomiar hałasu na al. Unii Lubelskiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Trwają badania poziomu hałasu w mieście, które umożliwią stworzenie strategicznej mapy hałasu miasta Lublin. Gdy powstanie wreszcie będzie można walczyć z ulicznym hukiem.

Pomiar hałasu ulic Lublina

Pomiary hałasu w Lublinie — warte 480 tysięcy złotych — zlecił Urząd Miasta. Są wstępem do stworzenia strategicznej mapy hałasu miasta, która pokaże, jak wielki jest problem z hałasem w Lublinie. W dokumencie zostaną ujęte dane dla wszystkich odcinków dróg publicznych (o średniodobowym natężeniu ruchu w poprzednim roku kalendarzowym powyżej 1000 pojazdów na dobę), odcinków linii kolejowych oraz miejsc prowadzenia działalności przemysłowej, usytuowanych w granicach miasta Lublin.

„W dokumencie zostaną zawarte również propozycje działań w zakresie ochrony przed hałasem. Będą one wynikać z aktualnych i przewidywanych w najbliższym czasie zamierzeń inwestycyjnych dla obszaru miasta oraz wieloletnich prognoz finansowych planowanych do realizacji w ciągu 5 lat, oraz 6-10 lat, w tym także identyfikacji obszarów, które spełniają kryteria obszarów cichych w miastach” – informuje Anna Czerwonka z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W środę (7.09) pomiar natężenia hałasu był prowadzony przy al. Unii Lubelskiej. Zakończenie prac terenowych związanych z przeprowadzeniem pomiarów na terenie całego miasta zaplanowano do 15 października.

Eksperci często nazywają hałas cichym zabójcą. Jak twierdzą specjaliści, hałas źle wpływa na układ nerwowy. Powoduje mikrourazy, co po pewnym czasie prowadzi do jego uszkodzenia. Hałas nocny jest jeszcze gorszy, bo organizm wtedy wypoczywa i jest nieprzygotowany na stres.

Pomiar hałasu na al. Unii Lubelskiej w Lublinie
Pomiar hałasu na al. Unii Lubelskiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.