Uważajcie na przymrozki i oblodzenia! Alerty IMGW dla części woj. lubelskiego. Przy gruncie nawet minus 6 stopni

Mróz na trawie
Mróz na trawie | fot. Adobe Stock

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed przymrozkami i oblodzeniami. Najbliższej nocy (z czwartku na piątek) prognozowany jest spadek temperatury powietrza do 1°C, przy gruncie od -6°C do -3°C.

Przymrozki w województwie lubelskim

Po południu i wieczorem w czwartek (18.04) w województwie lubelskim zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Lokalnie słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek (18/19.04) zachmurzenie duże, nad ranem na zachodzie z rozpogodzeniami. Początkowo słabe przelotne opady deszczu, a w drugiej połowie nocy także deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 2°C. Miejscami na zachodzie ślisko. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

W dzień w piątek (19.04) zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Możliwe burze z opadami krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami, zwłaszcza w czasie burz porywisty, z kierunków zachodnich.

Alerty IMGW dla województwa lubelskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla części województwa lubelskiego ostrzeżenia meteorologiczne o oblodzeniu i przymrozkach.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami wydano dla powiatów: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, Lublin, łęczyński, włodawski, opolski, parczewski, puławski, radzyński, rycki i świdnicki.

„Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -1°C, przy gruncie do -4°C, lokalnie do -3°C i przy gruncie do -6°C” – ostrzega IMGW.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniami wydano dla powiatów: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, Lublin, łęczyński, włodawski, opolski, parczewski, puławski, radzyński, rycki i świdnicki.

„Prognozuje się zamarzanie miejscami mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, lokalnie -3°C. Temperatura minimalna przy gruncie około -4°C, lokalnie -6°C” – czytamy w wydanym alercie IMGW.

Alerty IMGW obowiązują od czwartku 18 kwietnia od godz. 21:00 do piątku 19 kwietnia do godz. 08:00.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.