UWAGA! Policjanci masowo zatrzymują dziś rowerzystów i motocyklistów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W czwartek, 20 sierpnia policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kierowane na bezpieczeństwo kierujących jednośladami. Policjanci reagują na popełniane wykroczenia, sprawdzają stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdu.

Policjanci z wydziałów ruchu drogowego na terenie województwa lubelskiego prowadzą dzisiaj akcję „Jednoślad” mającą na celu poprawę bezpieczeństwa z udziałem rowerów, motorowerów i motocykli. Policjanci reagują na popełniane wykroczenia, sprawdzają stan techniczny i obowiązkowe wyposażenie pojazdu. Kierujący są badani pod kątem trzeźwości.

Analiza stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym w woj. lubelskim wykazała, że w okresie pierwszych siedmiu miesięcy br. doszło do 482 wypadków drogowych, w których w 163 przypadkach uczestnikami byli kierujący jednośladami (rower, motorower, motocykl). Wśród odnotowanych 81 ofiar śmiertelnych, ponad 23 proc. stanowili kierujący tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Aktualizacja: Posypały się mandaty dla rowerzystów i motocyklistów, zatrzymano kilkanaście praw jazdy

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. pieszy nigdy nie powinien mieć pierwszeństwa, wtedy wiedziałby, że ma uważać i od razu wypadków byłoby mniej.

  2. jeszcze trzeba kontrolować pieszych, którzy nie zachowują zasad bezpieczeństwa i chodzą po ścieżkach rowerowych jak po deptaku, przechodząc przez ścieżkę nie sprawdzają czy nie jedzie rowerzysta i stwarzają wiele niebezpiecznych sytuacji i wypadków…

  3. Bardzo bym chciała jechać ścieżką rowerową w mojej gminie ale niestety w niektórych miejscach się nie da bo zarastają ją krzaki. Wójt twierdzi że to powiat za to odpowiada. Powiat że gmina

  4. Z kierowców się nie dało, to teraz reszta do odstrzału naszej dzielnej policji. Oczywiście wszystko pod hasłem ładu i porządku, a że i kasa państwa się przy okazji zasili, od to taki drobny szczegół. Mistrowie się cieszą, będzie z czego dać odprawy na koniec „pandemia” ;d

  5. Wezta się gnidy za robotę a nie opalacie się na bulwarze ,potem podbijają statystyki wykrywalności idioci

  6. Zajrzyjcie koło lubelli tam rowerzyści nagminnie łamią przepis poparzając po chodniku (wąski chodnik) gdzie ich ścieżynka prowadzi na ulicę. Zróbcie z tym porządek bo już nie raz mało nie zostałem potrącony przez rozpędzony rowerek.