Posypały się mandaty dla rowerzystów i motocyklistów, zatrzymano kilkanaście praw jazdy

Policjanci na motocyklach | fot. Dominik Wąsik

Policjanci podsumowali czwartkową akcję „Jadnoślad”. Mundurowi reagowali na wykroczenia popełniane przez rowerzystów i motocyklistów, sprawdzali stan techniczny, stan trzeźwości oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdów.

Głównym celem akcji „Jednoślad” była poprawa bezpieczeństwa wśród rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów, którzy bardzo często narażeni są na najtragiczniejsze skutki wypadków. W okresie pierwszych siedmiu miesięcy doszło do 482 wypadków drogowych, w których w 163 przypadkach uczestnikami byli kierujący jednośladami. Wśród odnotowanych 81 ofiar śmiertelnych, ponad 23 proc. stanowili kierujący tej grupy uczestników ruchu drogowego.

Podczas prowadzonych wczoraj kontroli policjanci lubelskiej drogówki reagowali na popełniane wykroczenia, sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz badali trzeźwość kierujących.

Tylko w samym powiecie lubelskim policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie w ramach akcji „Jednoślad” przeprowadzili około 500 kontroli. Podczas działań funkcjonariusze ujawnili prawie 400 wykroczeń, zatrzymali 20 kierujących pod wpływem alkoholu oraz zatrzymali 6 praw jazdy. W miejscowości Niedrzwica Duża 43-letni rowerzysta będący pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. W organizmie miał około 1,5 promila alkoholu.

Z kolei w powiecie łukowskim funkcjonariusze skontrolowali prawie 120 kierujących jednośladami, stwierdzili między innymi ponad 70 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów i kilka naruszeń przepisów przez kierujących motorowerami i motocyklami. Wśród skontrolowanych kierujących jednośladami był jadący „wężykiem” rowerzysta. Zatrzymany do kontroli drogowej 59-latek z gminy Trzebieszów miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się dodatkowo, że 59-latek jest poszukiwany, gdyż ma 8 miesięcy do odsiadki.

W powiece kraśnickim policjanci odnotowali 81 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Stwierdzili ponadto popełnienie 6 wykroczeń wobec kierujących jednośladami. Podczas kontroli trzeźwości ujawniono 7 kierujących pod wpływem alkoholu. Jeden z nich miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze stwierdzili 38 przypadków nieprawidłowości związanych ze złym stanem technicznym jednośladu.

Na drogach powiatu hrubieszowskiego policjanci zatrzymywali 5 nietrzeźwych rowerzystów. Kolejne zatrzymania dotyczyły 2 kierujących motorowerami. Wśród zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, niechlubnym rekordzistą okazał się 64-letni mieszkaniec gminy Hrubieszów, który kierując rowerem miał w organizmie ponad 2 promila alkoholu.

Z kolei na terenie powiatu krasnostawskiego funkcjonariusze drogówki zatrzymali 13 kierujących jednośladami, z których aż 10 znajdowało się w stanie nietrzeźwości. Pozostałe 3 osoby znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu. Prawie 3 promile alkoholu wykazało badanie u 54-letniego rowerzysty, który ukarany został 500 złotowym mandatem.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.