Uwaga! Ostrzeżenie przed silnym wiatrem w regionie

wiatr
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W sobotę w naszym regionie prognozuje się obfite opady deszczu i porywisty wiatr, który w porywach osiągnie prędkość do 75 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna do 11 st. C.

W sobotę Polska znajdzie się pod wpływem rozległego, wielocentrycznego niżu z północy Europy. Przez nasz kraj będą przechodzić zokludowane fronty atmosferyczne, którym towarzyszyć ma silny przepływ powietrza z kierunków zachodnich charakterystyczny dla cyrkulacji strefowej.

„Niewielka niestabilność troposfery w porównaniu z silnymi mechanizmami wspomagającymi konwekcję oznaczają możliwość rozwoju chmur cumulonimbus, zwłaszcza w pobliżu frontów. Miejscami mogą pojawić się wyładowania atmosferyczne oraz bardzo silne porywy wiatru” – informują Polscy Łowcy Burz.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla woj. lubelskiego

W sobotę w województwie lubelskim zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Popołudniu i wieczorem synoptycy ostrzegają przed obfitymi opadami deszczu.

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach w dzień do 75 km/h z południowego zachodu i zachodu” – prognozuje Michał Folwarski z IMGW.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.