Ursus wyprodukuje w Lublinie nowy pojazd z napędem elektrycznym

2016 09 16 8f623 IMG 2463 e1474284606507

W Lublinie zaprezentowano lekki dostawczy pojazd elektryczny marki Ursus, którego zasięg ma przekroczyć 200 kilometrów. Masa auta nie przekracza 600 kg.

Pojazd składający się z dwuosobowej kabiny kierowcy i przestrzeni ładunkowej został stworzony w oparciu o lekką, aluminiową ramę, przez co masa auta nie przekroczy 600 kg. Samochód może być zabudowywany w dowolny sposób.

W związku z unijnymi wymogami ograniczenia emisji CO2 segment pojazdów elektrycznych jest obecnie jednym z najbardziej perspektywicznych w Europie.

– Chcemy zaoferować samochód, między innymi, firmom transportowym oraz służbom komunalnym w miastach i gminach. Dostawczy pojazd elektryczny o niskich kosztach eksploatacji, spełniający wymogi ograniczenia emisji CO2 może być optymalnym rozwiązaniem na potrzeby władz lokalnych – mówi Karol Zarajczyk, prezes spółki Ursus S.A.

Samochód w 100 proc. jest zbudowany z polskich części – od akumulatorów, przez silnik elektryczny, na wszystkich podzespołach kończąc.

To kolejny pojazd zasilany „zieloną energią”, który powstał w fabryce Ursusa. Firma w ofercie posiada już m.in. autobus elektryczny, który jest wykorzystywany w transporcie publicznym w Lublinie. W fazie projektu jest pojazd z napędem wodorowym. Jest to efekt zwiększającego się zapotrzebowania na innowacyjne i ekologiczne środki komunikacji.

Ursus przed II wojną światową zajmował się, obok produkcji ciągników, także produkcją m.in. motocykli na potrzeby Poczty Polskiej, autobusów czy samochodów wojskowych. Rozwój spółki w segmencie transportu miejskiego, jest więc powrotem do jej korzeni.

2016-09-16_862b6__img_1585(fot. ursus)

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.