Ulice znowu pełne dziur i „kraterów”. Na tej ulicy ucierpiało już kilka aut

Ogromna dziura w jezdni na ul. Sowińskiego
Ogromna dziura w jezdni na ul. Sowińskiego | fot. czytelniczka Wiola

Główne ulice Lublina, skrzyżowania oraz osiedlowe uliczki straszą kierowców dziurami. Odwilż uwidacznia dziury także w poboczach jezdni, które zmotoryzowani powinni omijać szerokim łukiem.

Za dnia ciepło, nocami przymrozek – takie wahania temperatury powodują, że woda wsiąka w szczeliny jezdni, a gdy zamarza – powiększa objętość i rozsadza ją od środka. Tworzą się dziury, a drogi przypominają szwajcarski ser.

Po ustąpieniu fali mrozów możemy zobaczyć, jak zdewastowane zostały drogi w Lublinie. W całym mieście jest zaledwie kilka ulic, na których asfalt jest cały.

Skutki spotkania z dziurą mogą być nie tylko kłopotliwe, ale i kosztowne. Na jedną z takich dziur „kraterów” trafiła jedna z naszych czytelniczek, która w wyniku najechania uszkodziła swoje auto.

„Warto ostrzec przed ogromną wyrwą na ulicy Sowińskiego w kierunku Głębokiej. Uszkodzone cztery auta, do każdej kolizji wzywana była policja. Na zdjęciach widać jak wygląda stan tej drogi”

– pisze pani Wiola.

Dziura w jezdni na ul. Sowińskiego
Dziura w jezdni na ul. Sowińskiego | fot. czytelniczka Wiola

Władze miasta zdają sobie doskonale z tego sprawę i zapewniają, że większe ubytki na lubelskich ulicach są na bieżąco likwidowane, a ekipy łatające jezdnie reagują na każde zgłoszenie kierowców.

„Kontrola stanu nawierzchni jezdni jest wykonywana na bieżąco. W wyniku objazdu ulic w styczniu stwierdzono konieczność napraw m.in. na ulicach: Sławinkowskiej, Nałęczowskiej, Witosa, Zana, Zorza, Zbożowej, al. Warszawskiej, al. Kraśnickiej czy al. Tysiąclecia”

– mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Każdego dnia na ulice Lublina wyjeżdżają ekipy drogowców, którzy walczą z ubytkami w nawierzchniach ulic. Obecnie prowadzone są doraźne naprawy jezdni polegające na wypełnianiu ubytków masą mineralno-bitumiczną w technologii „na zimno”.

„Stan nawierzchni jest monitorowany i na bieżąco zabezpieczany. W pierwszej kolejności naprawiane są ulice podstawowego układu komunikacyjnego oraz tam, gdzie ubytki są największe i mogą wpływać na komfort. oraz bezpieczeństwo kierowców”

– zaznacza Góźdź.

Na utrzymanie nawierzchni jezdni i chodników, w tym wypełnianie ubytków, naprawy docelowe oraz drogi gruntowe w budżecie miasta Lublina przeznaczona jest kwota około 1,5 mln złotych.

W roku 2021 do Zarządu Dróg i Mostów z tytułu ubytków w nawierzchni jezdni wpłynęły 143 wnioski o wypłatę odszkodowania. W tym roku zgłoszono 24 szkody spowodowane ubytkami nawierzchni.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.