Ulica w centrum Lublina będzie zamykana dla ruchu pojazdów w każdy weekend od czerwca do września

Zamknięcie ul. Królewskiej na weekend
Zamknięcie ul. Królewskiej na weekend | fot. Dominik Wąsik

Ulica Królewska ponownie w okresie letnim będzie zamykana dla ruchu samochodowego w każdy weekend.

Letnie zmiany ruchu w centrum Lublina

Ulica Królewska zostanie zamknięta na odcinku od ul. Bajkowskiego do ul. Podwale. Z ul. Bajkowskiego kierowcy pojadą w lewo w ul. Lubartowską, a dojazd do posesji będzie odbywał się od ul. Wyszyńskiego. Zamkniętym odcinkiem ul. Królewskiej przejadą jedynie pojazdy komunikacji miejskiej i taxi. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała każdorazowo od piątku od godz. 18:00 do niedzieli do końca dnia, we wszystkie weekendy od 31 maja do 29 września.

Wyjątek stanowi najbliższy weekend (1-2 czerwca). W związku z organizacją Nocy Kultury w sobotę (1 czerwca) zostanie zamknięta ul. Królewska na odcinku od ul. Bajkowskiego do ul. Koziej dla wszystkich użytkowników ruchu, w tym również komunikacji miejskiej i taxi. Ulica będzie nieprzejezdna od godz. 16:00 w sobotę (1 czerwca) do zakończenia wydarzenia, czyli około godz. 4:00 w niedzielę (2 czerwca).

Przypominamy, że testowo w 2023 roku wprowadzono czasową organizację ruchu, polegającą na zamknięciu ul. Królewskiej na odcinku od ul. Bajkowskiego do ul. Podwale.

„Pilotażowe zmiany spotkały się z pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców oraz osób odwiedzających nasze miasto, stąd decyzja o kontynuowaniu takiego rozwiązania również w tym roku” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.