Ulewy, burze z gradem, wiatr do 80 km/h. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w woj. lubelskim. W czasie burz spadnie miejscami do 40 mm deszczu, lokalnie możliwy jest grad o średnicy 2-3 cm. Prędkość wiatru może osiągnąć w porywach 80 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla całego województwa lubelskiego. Ostrzeżenie pogodowe obowiązuje w poniedziałek od godz. 12:00 do godz. 23:29.

„Dziś burze możliwe są miejscami na wschodzie Polski. Głównym zagrożeniem będą silne opady deszczu, do 30 mm lokalnie około 40 mm. Nie można wykluczyć także porywów wiatru do 80 km/h oraz opadów gradu do około 2-3 cm. Burze wystąpią głównie po południu” – informuje Ewa Łapińska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

>>> Aktualizacja: Dzisiejszym burzom będzie towarzyszyć ulewny deszcz. Możliwe powodzie i podtopienia

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.