Dzisiejszym burzom będzie towarzyszyć ulewny deszcz. Możliwe powodzie i podtopienia

W kilka minut ulica Głęboka zamieniła się w rwący potok | fot. czytelnik Konrad

Synoptycy ostrzegają przed dzisiejszymi burzami, którym będzie towarzyszyć ulewny deszcz. Duże ilości deszczu mogą zmienić się w podtopienia i tym samym spowodować dotkliwe szkody materialne.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe dla województwa lubelskiego przed burzami z gradem. Głównym zagrożeniem dzisiejszych burz będą silne opady deszczu do 30 mm, lokalnie około 40 mm. Nie można wykluczyć także porywów wiatru do 80 km/h oraz opadów gradu do około 2-3 cm.

„Z racji przepływu praktycznie prostopadłego do frontu oraz obecności przedfrontowej strefy zbieżności wiatru może dojść do rozwoju układu training storms, podczas którego szczególnie podwyższone będzie ryzyko ulewnych opadów deszczu, mogących prowadzić do lokalnych podtopień i powodzi błyskawicznych” – ostrzegają Polscy Łowcy Burz.

Czytaj dalej…

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.