Ulewa w Lublinie. Bystrzyca ponownie zalała ścieżkę rowerową i chodnik przy ul. Mełgiewskiej

Bystrzyca zalała ścieżkę rowerową przy ul. Mełgiewskiej
Bystrzyca zalała ścieżkę rowerową przy ul. Mełgiewskiej | fot. czytelnik Dawid

Ścieżka rowerowa i chodnik pod mostem przy ul. Mełgiewskiej, niedaleko Dworku Graffa, jest czasowo niedostępna. Wszystko przez opady ulewnego deszczu, które spowodowały podniesienie się stanu wody w Bystrzycy.

Ulewa w Lublinie 24.08.2021

Od poniedziałku nad naszym regionem występują intensywne opady deszczu. Przekroczone zostały stany alarmowe na wielu rzek. W Lublinie nieciekawie jest na Bystrzycy i Czechówce. Zalana jest m.in. ścieżka rowerowa pod mostem na ul. Mełgiewskiej. Wody z godziny na godzinę jest coraz więcej.

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy to ścieżka rowerowa pod mostem na ul. Mełgiewskiej jest podtapiana przez Bystrzycę [Bystrzyca zalała ścieżkę rowerową przy Dworku Grafa].

Ulewne deszcze spowodowały, że strażacy mają pełne ręce roboty. Strażacy z Lublina otrzymali 90 zgłoszeń (stan na godz. 12.30): 44 z Lublina i 46 z terenu powiatu lubelskiego. 82 interwencje dotyczą zalanych budynków lub posesji, a 8 przewróconych drzew na szlaki komunikacyjne.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. I nareszcie Lublin ma ładnie wyglądającą rzekę na jaką zasługuje a nie ten biedny ciek co zazwyczaj!