Ukraiński autokar wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Podróżowało nim 25 osób

Wypadek ukraińskiego autokaru na drodze krajowej nr 17
Wypadek ukraińskiego autokaru na drodze krajowej nr 17 | fot. KP PSP Świdnik

Zaśnięcie kierowcy było prawdopodobną przyczyną groźnie wyglądającej kolizji ukraińskiego autokaru w miejscowości Kolonie Siedliszczki na drodze krajowej nr 17. Autokarem podróżowało 25 osób.

Kierowca autokaru zasnął za kierownicą

Do zdarzenia doszło w środę (02.02) około godz. 21 na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Kolonia Siedliszczki. Ukraiński autokar wpadł tam do rowu, gdzie przewrócił się na bok. Autokarem podróżowało 25 obywateli Ukrainy. Pasażerowie opuścili pojazd o własnych siłach, ale część z nich wymagała pomocy medycznej, głównie z uwagi na otarcia i powierzchowne rany. Żadna z osób nie wymagała hospitalizacji.

Z uwagi na złe warunki atmosferyczne oraz brak zastępczego środka transportu wszyscy podróżujący zostali przewiezieni do strażnicy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Piaskach, gdzie zapewniono im łóżka, ciepły posiłek i napoje. Około godz. 4 pasażerowie zostali zabrani przez zastępczy autokar w dalszą podróż. Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia było zaśnięcie kierowcy autokaru za kierownicą.

Wypadek ukraińskiego autokaru na drodze krajowej nr 17
Wypadek ukraińskiego autokaru na drodze krajowej nr 17 | fot. KP PSP Świdnik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.