Ukradli golfa, chcieli go rozebrać na części i sprzedać. Grozi im po 5 lat więzienia

Kradziez golfa z zamiarem rozebrania go na czesci Terespol 1
Golf rozbity i porzucony na drodze polnej

Na samochód oczekujący do rozbiórki na terenie zakładów zajmujących się przetwarzaniem odpadów samochodowych pokusiło się dwóch młodych mężczyzn w wieku 18 i 19. Wykorzystali oni kluczyki pozostawione w samochodzie, do odpalenia go, a następnie odjechali z terenu zakładu. Jeden z nastolatków pozostawił samochód nieopodal posesji, gdzie chcieli „rozebrać go na części”. Auto utknęło w błocie.

Okazja czyni złodzieja — mężczyźni narobili sobie problemów

W tym tygodniu policjanci z Terespola ustalili, że dwóch jego mieszkańców dopuściło się kradzieży osobowego Volkswagena. Zdarzenie miało miejsce pod koniec stycznia tego roku, a skradzione auto w chwili kradzieży znajdowało się na terenie firmy, specjalizuje się w skupie samochodów do demontażu. Sprawcom grozi 5 lat więzienia.

Złodziej z Terespola w rękach policji
Aresztowani sprawcy kradzieży w Terespolu

Plan prawie idealny

Policjanci dość szybko wytypowali sprawców, oraz odnaleźli skradziony pojazd. Jak się później okazało, nastolatkowie porzucili łup na polnej drodze. Podczas przesłuchania jeden z młodocianych przyznał, że miał zamiar pozostawić auto na nieużywanej posesji swojej rodziny. Jednakże w trakcie podróży stracił kontrolę nad pojazdem, i uderzył w drzewo. Mężczyźni liczyli, że sprawa przycichnie, a oni wrócą po łup i dokończą dzieła.

Zatrzymany 18-latek za kradzież Golfa z placu firmy
Złodziej z Terespola. Aresztowany przez policjantów

Młodzi recydywiści

Nastolatkowie znani są policjantom terespolskiego komisariatu. W połowie lutego br. usłyszeli już zarzuty dotyczące usiłowania włamania i kradzież na terenie firmy z gm. Terespol.

Obydwaj usłyszeli już zarzuty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.