Twórcze zabawy plastyczne. Warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt

warsztaty-edu
Fot. Materiał organizatora

Podczas twórczych spotkań dzieci ćwiczą wyobraźnię oraz zdolności manualne. Nie brakuje inspiracji i dawki wiedzy o sztuce. W części plastycznej uczestnicy i uczestniczki warsztatów wykonują własne prace, świetnie się przy tym bawiąc.

Informacje organizacyjne

Zajęcia odbywają się we wszystkie soboty września o godz. 13.00 w siedzibie Galerii przy ul. Popiełuszki 5. Trwają około 60 minut. Na warsztaty obowiązują zapisy internetowe poprzez formularze zgłoszeniowe, które można znaleźć na stronie www.labirynt.com. Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.

Bilet: 10 zł/dziecko; opiekunom/opiekunkom dzieci uczestniczących w zajęciach, a także osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne. Spotkania są prowadzone w języku polskim, Galeria zapewnia tłumaczenie na język ukraiński.

Sprawdź

Harmonogram na wrzesień

2.09 Migany Warzywniak! – dla dzieci w wieku 6–9 lat | prowadzenie: Wioletta Stępniak

Czy Twoje dziecko uwielbia zabawy, podczas których może udawać dorosłych? Czy chciałoby nauczyć się podstawowych umiejętności związanych z zakupami i sprzedażą? Zapraszamy na warsztaty dla dzieci „Migany Warzywniak!”, podczas których Twoje dziecko będzie miało okazję wcielić się w rolę osoby sprzedającej oraz klienta lub klientki w naszym wirtualnym warzywniaku, ale… w języku migowym!

9.09 Zmysły, czyli ludzkie supermoce – dla dzieci w wieku 3–6 lat | prowadzenie: Oleksandra Orkusha

Jesteście ciekawi i ciekawe, jak nasz nos wyczuwa zapachy, albo jak nasze uszy słyszą dźwięki? A wiecie, ile kolorów jest w stanie odróżnić ludzkie oko? Na warsztatach dowiemy się, czym są zmysły, dlaczego są ważne i jakie mają zadania. Spróbujemy na chwilę wyobrazić sobie, co by było, gdyby jeden ze zmysłów nagle przestał działać. Przekonamy się, że zmysły są supermocami, które pomagają nam odkrywać świat!

16.09 Kolory Afryki – dla dzieci w wieku 3–6 lat | prowadzenie: Michał Rachwalski

Pakujemy walizkę i wyruszamy w podróż! Podczas wrześniowego spotkania przeniesiemy się na bardzo słoneczny i tajemniczy kontynent, jakim jest Afryka. Za pomocą pewnego aromatycznego napoju, spróbujemy stworzyć afrykański krajobraz pełen roślinności i zwierząt. Czy zabawa jednym kolorem może sprawić nam przyjemność? Na to pytanie odpowiemy sobie, poszukując jego wielu odcieni. UWAGA! Podczas warsztatów można się nieźle ubrudzić!

23.09 Architekciaki – dla dzieci w wieku 7–12 lat | prowadzenie: Krystian Kamiński

Jak nazywamy „twarz” budynku? Od czego zależy jej wygląd? Czym są pilastry, ryzalit, gzyms, wykusz i loggia? Zapraszamy na nowy cykl warsztatów o architekturze i dizajnie. Podczas spotkania zajmiemy się elewacją, czyli zewnętrzną warstwą budynku i znajdującymi się na niej elementami. W ramach pracy twórczej zrealizujemy własne minifasady w różnych stylach – od eklektyzmu do minimalizmu.

30.09 Pareidolia – co ja tu widzę?! – dla dzieci w wieku 7–12 lat | prowadzenie: Paulina Mazurek

Zdarza Wam się czasem zobaczyć zdziwioną buzię w gniazdku elektrycznym? Dziupla w drzewie przypomina jakąś postać, maska samochodu się do Was uśmiecha i patrzy wielkimi oczami, a chmury układają się w kształt statku? To zjawisko nazywamy pareidolią! Na zajęciach rozejrzymy się uważnie dookoła i zobaczymy, kiedy nasz wzrok płata nam figle. Spróbujemy to twórczo wykorzystać!

Jakie warsztaty chciałbyś, aby zostały zorganizowane w przyszłości?
Dodaj swój komentarz anonimowo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.